Hejtman

Nejoblíbenější hejtman žije v Plzni. Podívejte se, jak dopadl ten váš

Nejoblíbenější hejtman žije v Plzni. Podívejte se, jak dopadl ten váš
Zdroj: Profimedia

Komunální volby se kvapem blíží, a tak výzkumníci vyrazili do ulic měst a obcí, aby zjistili, jak si u voličů vedou jednotliví hejtmani. Zajímalo je nejen to, jak jsou lidé s prací hejtmanů spokojení, ale také to, jestli je vůbec znají.

A průzkum agentury STEM/MARK ukázal, že Jana Vildumetzová už není na špici popularity jako při podobném výzkumu v červnu. "Nejlépe hodnocený je plzeňský hejtman Josef Bernard za ČSSD (59 % pozitivních hodnocení), který vystřídal v čele obliby karlovarskou hejtmanku Janu Vildumetzovou," uvedla agentura.

Na "bednu" se na třetím místě vměstnali hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (ČSSD) a zlínský Jiří Čunek (KDU-ČSL), který je díky působení ve "velké" politice nadále nejznámějším hejtmanem v zemi. 

"Za touto trojicí pak následují Jana Mračková Vildumetzová (ANO), Oldřich Bubeníček (KSČM), Ivana Stránská a Martin Netolický (oba z ČSSD) s 50 až 46 procenty pozitivních hodnocení," uvádí se ve výzkumu.

Související obsah

Na opačném konci pomyslného žebříčku je jihomoravský hejtman Bohumil Šimek, který je zároveň spolu s královéhradeckým Jiřím Štěpánem i nejméně známým hejtmanem mezi obyvateli svého kraje - nezná ho přesně polovina z nich.

Dobře na tom není ani končící pražská primátorka Adriana Krnáčová, kterou kladně hodnotí jen čtvrtina oslovených Pražanů. Pětina ji pro změnu vůbec nezná. 

"Kromě hodnocení hejtmanů sledoval výzkum STEM/MARK pocit zlepšení života obyvatel v jejich domovském regionu. Z výzkumu vyplynulo, že největší posun k lepšímu v posledních dvou letech zaznamenali obyvatelé Zlínského a Plzeňského kraje (v obou případech 77 procent dotázaných). Na opačném konci jsou Karlovarský a Ústecký kraj, kde necelá polovina obyvatel žádný posun k lepšímu nezaznamenala," popsal ředitel výzkumu Pavel Šimoník.

pez, TN.cz

K tématu Hejtman

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz