Miloš Zeman

Zemana čeká velké stěhování! Kupuje pozemek a bungalov

Opustí prezident Miloš Zeman milovanou Vysočinu? Na dnešní tiskové konferenci k ukončení návštěvy Olomouckého to připustil.

Na Zemana směřovala na tiskové konferenci otázka ohledně jeho návštěvy městečka Mnichovice, zejména jeho části Myšlín, ve Středočeském kraji. “Za čtyři a půl roku budu odcházet, nikoliv ze života, ale z politiky. Předpokládám, že si v tomto městečku koupím bungalov,“ odpověděl Zeman.


Dle jeho slov mu sice celoživotní úspory nestačí na koupi vily, může si ovšem dovolit malý bungalov. “V něm budu mít jednu místnost naplněnou knihami, bude tam houpací křeslo a budu si číst zajímavé knihy a nebudu muset odpovídat na pitomé otázky novinářů,“ neopomněl si Zeman na konci své odpovědi rýpnout.

Související obsah


V Novém Veselí na Vysočině vlastní Zeman od roku 1989 šestinu nádherné stavby z patnáctého století, původně tam byl mlýn. Ten se později rozrostl na krásnou tvrz, v šestnáctém století byl tehdejšími majiteli přestavěn na renesanční zámeček. Ačkoliv už stavba původní zámek příliš nepřipomíná, místní o ní stále mluví jako o zámečku.


O návštěvě chalupy na Vysočině Zeman často mluví. V mezidobí jeho politického angažmá tam trávil mnoho času a také tam přijímal návštěvy.


Zdroj: Google MapsA obyvatelé Vysočiny mají prezidentského rekreanta v oblibě. V první i druhém kole letošní prezidentské volby tam Miloš Zeman dosáhl nadprůměrných výsledků.


rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Miloš Zeman

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz