Ekonomika

Těžit by se mohlo na Karvinsku až do roku 2030, tvrdí Babiš

Černé uhlí by se mohlo na Karvinsku těžit až do roku 2030 - oznámil to premiér Andrej Babiš, který navštívil společnost OKD. O problematice těžby uhlí na severu Moravy diskutoval s vedením podniku.

Premiér Andrej Babiš sem do dolu Darkov, kde sídlí vedení společnosti OKD dorazil dnes krátce před sedmou ráno. Následovala asi půl hodinová debata s vedením podniku o tom, jak se bude společnost dál vyvíjet.

OKD se letos v dubnu totiž znovu dostala do rukou státu. Tím skončila reorganizace společnosti, kterou loni v srpnu posvětil soud.

Premiér při výstupu před novináři řekl, že se v OKD bude uhlí těžit až do roku 2024 a nevyloučil, že by těžba mohla pokračovat až do roku 2030. Podle původního reorganizačního plánu se přitom všechny doly měly zavírat už v roce 2023.

Společnost podle premiéra funguje, vydělává a situace na trhu s uhlím je prý příznivá. Andrej Babiš zároveň zmínil spolu s předsedou dozorčí rady OKD Michalem Kučou, že horníci o práci strach mít nemusejí a že se vedení podniku nechystá hromadně propouštět. Jen horníky postupně bude přemisťovat do jiných dolů.

Související obsah

"OKD hledá 270 nových zaměstnanců. Daří se to ztěžka, lidi u nás nejsou. OKD dokonce dává náborový příspěvek až 60 tisíc a po jednom roce si lidi mohou vydělat 41 tisíc," uvedl Andrej Babiš.
 

Jan Socha, sei, TN.cz

K tématu Ekonomika

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz