Hudba

Zemřel zakladatel skupiny, která dala světu hit Somebody to Love

Zemřel zakladatel skupiny, která dala světu hit Somebody to Love
Zdroj: Profimedia

Ve věku šestasedmdesáti let zemřel americký hudebník a textař Marty Balin, spoluzakladatel slavné skupiny Jefferson Airplane. Ta dala světu legendární písně jako Somebody to love a White Rabbit.

Balin zemřel ve čtvrtek, zprávu o jeho smrti přinesl hudební magazín RollingStone. Příčina úmrtí zatím není známá. V posledních letech ho ale trápily zdravotní potíže.


V roce 2016 podstoupil operaci srdce v New Yorku. Později nemocnici žaloval kvůli lékařským pochybením, které u podle něj vyústily ve zdravotní komplikace. Přišel o hlasivky, levý palec a půlku jazyka. Zažíval také obtíže spojené s proleženinami a poškozenými ledvinami.


“S těžkým srdcem jsme se dnes dozvěděli o smrti Martyho Balina. Byl to opravdový talent a inspirace pro mnoho lidí. Rodině a jeho přátelům vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ sdělili členové skupiny Jefferson Starship, která hudebně i člensky navázala na Jefferson Airplane, na svém facebookovém profilu.

Související obsah


Marty Balin se narodil jako Martyn Jerel Buchwald v americkém státě Ohio v roce 1942. Skupina Jefferson Airplane vznikla v roce 1965 a Balin byl jedním z jejích zakladatelů. Její členové hráli psychedelický rock. Balin  se věnoval hlavně zpěvu a tvorbě textů. Skupina se proslavila písněmi jako například Somebody to Love a White Rabbit.

Somebody to Love

 

White Rabbit

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hudba

Důležité Události

Píše se na Deník.cz