Zpěvák

Další legenda je po smrti! Rockové hvězdě bylo teprve 46 let

Další legenda je po smrti! Rockové hvězdě bylo teprve 46 let
Zdroj: facebook

Hudební scénu opustila další legenda. Ve 46 letech zemřel zpěvák kapel Harlej a Walda Gang Vladimír Šafránek. V posledních letech se potýkal se zdravotními komplikacemi, podstoupil operaci srdce. Přesná příčina smrti zatím není známa.

O smrti hudebníka informovala na facebookové stránce kapela Harlej. "Dneska nás do hudebního nebe navždy opustil náš kamarád, úžasnej člověk, zpěvák a autor Vláďa Šafránek," napsal kapelník Antonín Rauer.

Se skupinou Harlej zpíval Šafránek na posledním řadovém albu Hodný holky zlý kluky chtěj, kde si střihl duet se současným zpěvákem kapely Tomášem Hrbáčkem. Harlej už ale před časem opustil a zpíval se skupinou Walda Gang.

I její členové na Šafránka vzpomínají na sociální síti. "V pozdních odpoledních hodinách navždy dotlouklo srdce našeho kamaráda a zpěváka, božského Vládi Šafránka. Vláďa je Bůh," napsali na facebookovém profilu kapely.

Související obsah

Šafránek před rokem a půl absolvoval operaci srdce, měl plicní hypertenzi. Zdravotní potíže se projevily poté, co zkolaboval při koncertu na pódiu. Zatím není jasné, zda právě srdeční nebo plicní problémy byly příčinou smrti.

S muzikou začínal zpěvák populárních rockových kapel už ve svých 14 letech. Zpíval ve skupině Krevel. Poté společně s Antonínem Rauerem založil kapelu Brain. V roce 1994 vznikl Harlej, kterou ale o 12 let později opustil. Poté hrál s Walda Gangem, dokud ho před dvěma lety nenahradil Miro Šmajda.

Video: Vladimír Šafránek si zahrál také v seriálu Ulice

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Andrea Pomeje truchlí... Nejdříve ji zasáhl rozvod, teď přišla SMRT!

Zemřel mladý rapper Mac Miller (†26): Nedávno se rozešel s Arianou Grande!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz