Zahraničí

V Baltském moři hořel trajekt. Na palubě bylo 335 lidí!

V Baltském moři hořel trajekt. Na palubě bylo 335 lidí!
Zdroj: Profimedia

Na trajektu Regina Seaways v Baltském moři vypukl v úterý požár. Na jeho palubě se nachází 335 lidí, kteří čekají na pomoc. Na místě zasahuje litevská armáda.

Trajekt plul do Litvy z německého města Kiel, odkud vyrazil 1. října. Neštěstí se stalo v ruských vodách zhruba 110 km od litevského přístavního města Klaipeda a poblíž ruského Kaliningradu.

V úterý ve 12:45 vyslal tísňové volání, že na jeho palubě vypukl požár, jehož příčinou mělo být selhání jednoho z motorů. Na místo požáru vyrazily záchranné jednotky včetně litevské armády, která okamžitě vyslala helikoptéru. "V pohotovosti máme ještě další dvě, které můžeme vyslat v případě potřeby," uvedl mluvčí litevských leteckých sil.

Litevským záchranným složkám spěchaly na pomoc i ruské lodě. Záchranné operace koordinuje ruské Kaliningradské námořní záchranné centrum. V půl čtvrté agentura Reuters informovala, že požár byl na palubě už uhašen.

Související obsah

Podle vedoucího koordinačního centra pro námořní záchranu požár nemá žádné oběti. "Všichni lidé jsou na palubě a nikdo není zraněný," dodal. Kolem sedmé hodiny večer už byl trajekt schopný sám doplout do přístavu - kapitál doprovod odmítl.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz