Chemnitz

Muži zakládali teroristickou buňku v Sasku! Teď je zatkla policie

Německá policie zatkla muže podezřelé z vytvoření teroristické pravicově extrémistické buňky. Členové organizace podle policie plánovali útoky na cizince, politiky i novináře. Někteří z nich se měli účastnit pogromů proti přistěhovalcům, které na přelomu srpna a září probíhaly v saském Chemnitzu.

Říkali si Revoluce Chemnitz a měli cíl - zničit stát založený na demokracii a v Sasku založit osvobozeneckou zónu. Německá policie ale na základě odposlechů, kde se muži snažili získat poloautomatické střelné zbraně, provedla razii v několika bytech a dalších místech v Sasku a Bavorsku. Sedm radikálů skončilo za mřížemi.

Revoluce Chemitz měla vzniknout kolem 11. září. Vůdce organizace - jedna a třicetiletého Christiana K. - ale německá policie zatkla už tři dny poté a to kvůli vážnému narušení veřejného pořádku v Chemnitzu.


"My víme, že všechny ty útoky, které v Chemnitzu proběhly 14. září, byly jen předehrou toho, co plánovalI na 3. října, kdy Německo slaví sjednocenÍ," uvedla Frauke Köhlerová, mluvčí tamějšího nejvyššího soudu.

Související obsah

14. září měli zadržení napadnout cizince u jezera Schloßteich v Chemnitzu. Používali skleněné lahve, boxery i paralyzéry. Podle policie patří muži k radikálním fotbalovým fanouškům, skinheadům a neonacistům. Sami sebe považovali za vůdčí osobnosti pravicově extrémistické scény v Sasku.

"Německá vláda není slepá. Naším cílem je zničit každou formu extrémismu, levicový a pravicový radikalismus, který tu stále máme," poznamenal německý minsitr vnitr Horst Seehofer.

Sasko je spolkovou zemí, ve které dlouhodobě kvete pravicový extrémismus. Vlnu nepokojů v Chemnitzu vzbudila srpnová vražda německého občana, ze které jsou podezřelí imigranti. Situace ve městě už stála post šéfa německé kontrarozvědky. Ten tvrdil, že o útocích radikálů na běžence neexistují důkazy.

Darja Stomatová/ nor, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz