Domácí

Nechala se žena sama uštknout? Policie pracuje i s touto verzí

Policisté a odborníci stále pátrají po nebezpečné mambě zelené v pražských Hlubočepích. Jedovatý had uštknul majitelku a pak utekl. Podle informací TV Nova policie pracuje i s variantou, že si žena pořídila hada, aby ji schválně uštknul.

Kvůli útěku nebezpečné mamby zelené byl vyklizen celý dům. Ve středu navečer si do domu přijela jedna z nájemnic odchytit kočku. Večer dál v domě po hadovi pátrali odborníci. Z preventivních důvodů se nedaleká školka rozhodla, že než bude had odchycen, nebudou děti chodit ven.

Had v pondělí uštknul majitelku. Žena jej chovala bez povolení. Zřejmě si jej pořídila na černém trhu, kde se dá mamba koupit přibližně za 15 tisíc korun. Zvíře měla jen v přepravním boxu.

Podle informací televize Nova je jednou z verzí i to, že si žena pořídila hada za jediným účelem, aby se nechala uštknout a spáchala tak sebevraždu. Co se ale v pražském domě přesně stalo, zjišťují policisté. Ženě podali po převozu do nemocnice antisérum, je nadále v umělém spánku. Žena po uštknutí prodělala srdeční zástavu a je stále v ohrožení života.

Policisté vyráželi do ulice V Bokách v noci na středu. "Zasahovali jsme kvůli útěku smrtelně jedovatého hada," potvrdil mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Z domu, kde byla mamba chovaná, evakuovali pět lidí.

 

Na místo následně zamířil specialista ze zoologické zahrady, který asistuje s odchytem. Na místo přijeli také celní psovodi se speciálně vycvičenými psy pro vyhledávání zvěře.

"Přes nezbytná opatření a usilovnou snahu policistů i specialistů se do současné doby nepodařilo nebezpečného hada odchytit," varoval ve středu odpoledne policejní mluvčí Rybanský.

Specialisté na odchyt hadů rozmístili v domě několik tepelných zářičů, které mají mambu nalákat. "Pravděpodobnost, že se chytne do nějaké pasti, byť sofistikovaně utvořené, je velice malá," uvedl kurátor plazů pražské zoo Petr Valenský.

Související obsah

Vzhledem k velmi chladnému počasí je podle policie a specialisty ze zoologické zahrady nepravděpodobné, že by had opustil byt.

Jed mamby zelené je extrémně jedovatý, už po zhruba 15 minutách se projevují první příznaky. Případná smrt přichází kvůli udušení způsobeném ochrnutím dýchacího svalstva. To může nastat už hodinu po uštknutí.

V případě, že byste hada spatřili, okamžitě volejte policii na tísňové lince 158.

ČTĚTE TAKÉ:

Není to OTRAVA? Jak ji poznáme + PRVNÍ POMOC
Zvláštní způsoby léčby: hadi, červi a hmyz!

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz