Domácí

Poplach v Praze: Klaun s nožem v ruce ohrožuje děti, varuje škola

Poplach v Praze: Klaun s nožem v ruce ohrožuje děti, varuje škola
Zdroj: Profimedia

V areálu Základní školy Libčická na Praze 8 v Čimicích se podle webu školy pohybuje neznámý muž. Má na sobě masku klauna a v ruce nůž.

U pražské základní školy prý řádí zatím neidentifikovaný muž v masce klauna a s nožem v ruce ohrožuje místní školáky. Rodiče na to upozorňují webové stránky školy. Škola později na svém webu doplnila, že klauna viděli studenti. "Žáci prvního supně přišli s nepodloženou informací, že v areálu školy ZŠ Praha 8, Libčická, se opakovaně pohybuje neznámý muž (v masce klauna s nožem). Žádáme rodiče, aby své děti nepouštěli samotné do areálu školy a dbali o jejich zvýšenou bezpezpečnost. Policie ČR tuto informaci prověřuje," varuje vedení školy.

"Oznámení o pohybu muže jsme obdrželi, zatím však nic nenasvědčuje tomu, že by se zakládalo na pravdě,“ informovala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. "Vše samozřejmě prověřujeme."

 

Vedení školy žádá rodiče žáků, aby na své děti dávali pozor a nepouštěli je samotné do areálu školy. Ředitelka školy prozatím nezvedá redakci TN.cz telefony. O vývoji situace vás budeme dále informovat. Kdo klauna spatřil a kolikrát byl u školy viděn, zatím není jasné.

Viděli jste klauna u ZŠ Libčická? Máte jeho fotku? Ozvěte se nám na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme.

Související obsah

Rozhodně nejde o první případ, kdy klauni děsí obyvatele Česka. Dva roky zpátky na Orlickoústecku muž v masce hororového klauna házel předměty na projíždějící auto. V Hulíně na Zlínsku zase řádil klaun s motorovou pilou, měl u vlakového nádraží rozřezávat mladého muže. Samozřejmě šlo o vtípek party mladých lidí, scénka byla sehraná, tvůrci děsivého žertu si vše natáčeli s účelem publikace na internetu.

V Plzni zase zlomyslná partička šířila videa, ve kterých děsiví klauni s motorovou pilou v ruce vyhrožují zabitím. "Zabijáčtí klauni nikdy nespí," plašili Plzeňáky a varovali je před nočními vycházkami. Policie upozorňuje, že podobné "vtípky" mohou být podle trestního zákoníku potrestány. Tento hloupý humor totiž může být kvalifikován jako trestný čin.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz