Týrání

Zavřený, bez jídla, jen se psem. Policie našla týraného chlapce (3)

Zavřený, bez jídla, jen se psem. Policie našla týraného chlapce (3)
Zdroj: Getty Images

Hrozný případ týrání a zanedbávání vlastního dítěte odhalili policisté na Sokolovsku. Nejméně od října 2016 do poloviny letošního srpna měli svého tříletého syna týrat dvaatřicetiletá žena a o dva roky mladší muž. Policisté je obvinili ze dvou trestných činů.

Muž a žena jsou obviněni z týrání svěřené osoby a z ohrožování výchovy dítěte. V případě odsouzení jim hrozí až pětileté vězení. Jejich tříletý syn měl podle policistů žít téměř dva roky v neadekvátních podmínkách.

"Chlapce měli úmyslně izolovat od okolí, bez možnosti stýkat se s rodinou nebo vycházet ven. Dále ho měli úmyslně nechávat samotného v uzamčeném pokoji bez jídla nebo možnosti jít na toaletu. Byt měli navíc opakovaně opouštět a nechávat ho v něm bez dozoru pouze se psem," popsala chování páru policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Vše vygradovalo v polovině srpna. Sousedé přivolali policisty s tím, že v bytě se už hodiny nachází sám jen se psem plačící chlapec.

 

Související obsah

"Po opakovaném marném zkontaktování rodičů dítěte ze strany policistů, přistoupili následně k provedení vstupu do obydlí. Zde byl v dětském pokoji nalezen značně zanedbaný chlapec s hematomy po celém těle," dodala policejní mluvčí.

Chlapci policisté přivolali záchranáře, kteří jej převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Týrání

Důležité Události

Píše se na Deník.cz