Nelegální závody

Tento muž při honičce zabil otce rodiny! Soud rozhodl o jeho osudu

Soud poslal do vazby Poláka, který na Slovensku způsobil nehodu, při níž zemřel nevinný otec rodiny. Spolu s krajany se na silnici u Dolního Kubína předháněli se v luxusních autech. Řidič pak nezvládl předjížděcí manévr a narazil do protijedoucího auta.

Smrtelná nehoda na silnici mezi Dolním Kubínem a Oravským Podzámkem šokovala Slovensko i Polsko. Trojice Poláků v porsche, ferrari a mercedesu nelegálně závodila za plného provozu. Způsobila srážku, při které zemřel 57letý muž.

Soud už rozhodl o tom, že viník nehody Marcin L. bude stíhán vazebně. Adam Sz., který řídil ferrari, bude čelit trestnímu stíhání na svobodě. Vazbu soud neuvalil ani na Lukasze K., který však musí zaplatit kauci 20 tisíc eur (asi 500 tisíc korun). Píše o tom portál tvnoviny.sk.

Související obsah

Nehoda se stala v neděli kolem poledne, děsivé záběry zveřejnila policie. Tmavý mercedes přejížděl přes plnou čáru jako první. Za ním se řítilo žluté ferrari a černé porsche, jehož řidič už se nestihl zařadit. Narazil nejdříve do ferrari, poté čelně do protijedoucí fabie.

Ve škodovce jel 57letý muž, který utrpěl těžká zranění a po převozu do nemocnice zemřel. Zranila se také jeho 50letá manželka, která stále zůstává v péči lékařů. S lehkým zraněním pak vyvázl jejich 21letý syn.

Podívejte se na záběry z nehody:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz