Domácí

Strach u základní školy: Klaun s nožem tu byl vícekrát, tvrdí děti

Strach u základní školy: Klaun s nožem tu byl vícekrát, tvrdí děti
Zdroj: Profimedia

Žáci ZŠ Libčická v Praze 8 několikrát spatřili záhadnou postavu v masce klauna pohybující se v areálu školy. Podle některých dětí byla podivně maskovaná postava ozbrojena nožem. Žádní další svědci se však k případu nepřihlásili, vše prošetřuje městská i státní policie.

Jako první prý podivného klauna uvidělo dítě minulý týden v pátek. O podivném zjevení okamžitě řeklo své matce, ta to následně oznámila městské policii. Strážníci k místu vyjeli, celé ho prohledali, nikoho však neobjevili.

"Městská policie obdržela oznámení v pátek 28. září. Podle maminky jednoho z žáků se u školy pohybovala osoba maskovaná jako klaun,“ řekl portálu TN.cz mluvčí městské policie Jan Čihák.

Klaun byl podle všeho beze zbraně a nikoho nenapadl. "Policie na místo vyjela a případ prověřila, nikdo však nebyl dopaden," pokračuje Čihák. Maminka případ oznámila na popud svého dítěte, ona sama však děsivého klauna nezahlédla.

Následně klauna podle mluvčí státní policie Andrey Zoulové spatřily děti ze ZŠ Libčická o víkendu. Žáci prvního stupně jej prý viděli na dětském hřišti u školy. V ruce měl podle jejich svědectví nůž.


Škola neváhala a okamžitě vše ohlásila pražské policii, zároveň vydala na svých webových stránkách upozornění, aby rodiče své děti nepouštěli do areálu samotné a dbali na jejich bezpečnost. "Podle dětí se zde muž v masce klauna pohybuje opakovaně,“ uvedla škola ve zprávě. Více už s médii komunikovat nechce.

Státní policie případ řeší od středy. "Žádní další svědci, kteří by klauna spatřili, se však policii nepřihlásili. Muže v masce rovněž neviděl ani nikdo z dospělých, jedinými svědky tedy zůstávají žáci, kteří případy nahlásili," vysvětluje mluvčí Zoulová.

Složky městské i státní policie tajmeného klauna stále hledají. "Rád bych upozornil, že nikdo rozhodně nic nepodceňuje, případ stále prověřujeme," doplňuje Čihák.

Související obsah

Výskyt strašidelného klauna v blízkosti malých dětí vyvolal rozporuplné reakce. Někteří z diskutujících na sociálních sítích jsou přesvědčeni, že jde o výmysl žáků základní školy, kteří se chtěli vyhnout nepříjemným povinnostem a možným písemkách. Jelikož však zdaleka nejde o první případ v Česku, kdy člověk v masce hororového klauna naháněl lidem hrůzu, je dost pravděpodobné, že se nějaký povedený vtipálek opět objevil. Lidé na sociálních sítích už mají ale podobných věcí dost. S případným klaunem by prý neměli absolutně žádné slitování.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz