Nehoda

Štefana zabili při honičce. Žena a syn jeli s ním, teď promluvili!

Štefana zabili při honičce. Žena a syn jeli s ním, teď promluvili!
Zdroj: Policie SR

Nelegální závody tří Poláků na Slovensku skončily tragédií. Řidič porsche čelně narazil do protijedoucí fabie, v které cestoval Štefan s manželkou Emílií a synem Michalem. Ze Štefanovi smrti se rodina stále nemůže vzpamatovat. Emílie navíc ani nemohla na jeho pohřeb.

Manželé se svým synem směřovali do Žiliny, kde Michal studuje vysokou školu. Najednou se proti nim vyřítila tři luxusní auta, která řídili piráti silnic z Polska. Poslední řidič porsche se už nestihl po předjíždění zařadit a srazil se s fabií, kde jela rodina.

Štefan utrpěl těžná zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehl. Jeho manželka Emília s vážnými zraněními stále zůstává v péči lékařů. "Je to hrozné a neuvěřitelné, co se stalo. Mám tu ale ještě syna, o kterého se musím a chci postarat, nemůžu to vzdát," uvedla pro portál cas.sk.

Ve čtvrtek se příbuzní a kamarádi naposledy se Štefanem rozloučili. Emílii to zdravotní stav nedovolil, a tak ho musel na poslední cestě vyprovodit jejich syn Michal. Na něm také bylo zařídit pohřeb v místní části Dolní Lehota.

Mladík se z neštěstí stále nevzpamatoval. "Smrt otce a těžké zranění mojí mámy jsou pro mě i pro celou rodinu velkým traumatem," prohlásil 21letý Michal. Jeho matku navíc od Poláka, který o život připravil jejího muže, dělila jen dvě patra.

Související obsah

V současnosti už 42letý Marcin L. čeká na soud ve vazbě. Další dva řidiči, 27letý Adam Sz. a 26letý Lukasz K. budou stíháni na svobodě. První jmenovaný ale musí nejdříve složit kauci 20 tisíc eur (asi 500 tisíc korun).

Nehoda se stala v neděli kolem poledne nedaleko Dolního Kubína. Trojice Poláku nelegálně závodila na silnici za plného provozu. Řidič mercedesu začal předjíždět jako první, za ním žluté ferrari a černé porsche. Jeho šofér už se nestihl zařadit a narazil nejdříve do brzdícího ferrari, poté do protijedoucí fabie.

Podívejte se na záběry z nehody:

 


ČTĚTE TAKÉ:

Každý stý řidič za volant nepatří. A co vy?
Jste nebezpečná řidička? OTESTUJTE SE

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz