Domácí

Případ klauna u pražské školy: Kauza skončila, vše bylo jinak

Případ klauna u pražské školy: Kauza skončila, vše bylo jinak
Zdroj: Getty Images

Informace o muži, který měl kolem základní školy v Praze obcházet v masce ozbrojen nožem, vyděsila nejen rodiče dětí. Policie se začala případem okamžitě zabývat, informaci ale potvrdit nemohla. Škola následně informovala, že si událost děti vymyslely na základě vyprávění dětí z předchozího zážitku na školním hřišti.

Žáci prvního stupně přišli ve středu s informací, že se měl po areálu školy v Libčické ulici pohybovat neznámý muž, který měl být oblečen v masce a v ruce měl držet nůž. Děsivý klaun se měl dokonce objevit vícekrát.

Poprvé se měl klaun objevit minulý pátek, když ale informaci prověřovala městská policie, na nic nepřišla, nepřihlásili se ani žádní další svědci.

Podruhé se měl klaun objevit u dětského hřiště o víkendu. Žáci prvního stupně jej prý viděli na dětském hřišti u školy. V ruce měl podle jejich svědectví nůž. I tento případ policie prověřila, opět se ale nepodařilo najít žádné další svědky.

I tak škola preventivně vydala oznámení o možném nebezpečí. Nyní přišla s dalším sdělením. "Včera večer jsme byli informováni maminkou jedné žákyně, že včerejší událost si děti vymyslely na základě vyprávění spolužáků z nedělního zážitku na školním hřišti," informovala ředitelka školy Štěpánka Sýkorová.

Související obsah

Podle ní z tohoto důvodu nelze zatím událost vyloučit, ani potvrdit. "Protože nám však jde především o bezpečí dětí, i nadále spolupracujeme s Policií ČR a vykonáváme zvýšený dohled nad žáky. Policie ČR tuto informaci prověřuje a spolu s Městskou policií školu monitoruje," doplnila Sýkorová.

Škola zůstává obezřetná a doporučuje rodičům, aby i nadále své děti nepouštěli samotné do areálu školy a dbali o jejich zvýšenou bezpečnost.

ČTĚTE TAKÉ:

Pedofilové versus děti! Tyhle zásady bezpečnosti musí znát každý rodič
Školková pravidla pro rodiče začátečníky: Jak si to nerozházet už na začátku

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz