Domácí

Výpadek! Klienty České spořitelny vyděsil chybný zůstatek

Výpadek! Klienty České spořitelny vyděsil chybný zůstatek
Zdroj: Getty Images

Některé majitele účtů u České spořitelny dnes ráno vyděsila částka, která se jim zobrazila v jejich internetovém bankovnictví, popřípadě jim přišla na mobil esemeskou. IT systém České spořitelny totiž včera zaznamenal výpadek.

Nepříjemné překvapení čekalo klienty České spořitelny, kteří se od včerejšího večera chtěli dozvědět stav svého konta. Částka, která se jim zobrazila, totiž absolutně neodpovídala skutečnosti. Mluvčí České spořitelny Filip Hrubý však klienty uklidňuje, že nedostatek v systému byl okamžitě napraven. 
 

"Včera odpoledne kolem 17. hodiny mohlo dojít k výpadkům v systému spojených s aktualizací, tím pádem mohlo elektronické bankovnictví některým klientům ukazovat chybný zůstatek. Problém byl však našim IT oddělení do hodiny vyřešen a od dnešního rána nemám hlášenou žádnou chybu," tvrdí Hrubý.
 

Pokud se tedy klientům stále zobrazuje nesprávný zůstatek, mělo by stačit systém pouze aktualizovat, popřípadě se do bankovnictví přihlásit znovu.

Související obsah

O žádných dalších problémech Spořitelna informace nemá, Pokud by však problém stále přetrvával, je možné, že jde o útok třetí strany. 


ČTĚTE TAKÉ:

Tyhle PINy nejsou bezpečné! Je mezi nimi i váš? Změňte ho!

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz