Domácí

Tragické nehody v Praze: Ani půl roku poté policie nemá výsledky

Tragické nehody v Praze: Ani půl roku poté policie nemá výsledky
Zdroj: Profimedia

Dvě děsivé pražské nehody, při kterých vyhaslo několik lidských životů, včetně života třináctiletého chlapce, jsou stále bez viníků. Od obou tragédií už uplynulo několik měsíců, policie však stále nedošla ke konkrétním závěrům.

První nehoda se stala v půlce března v pražské Hostivaři. Sedmašedesátiletý řidič tam ze zatím neobjasněných důvodů projel křižovatkou na červenou a na přechodu srazil skupinku chodců. Dva z nich utrpěli vážná zranění, dva na místě zemřeli. Dechová zkouška na místě vyloučila alkohol i drogy.

Související obsah

Druhý stále nevyšetřený případ je z konce dubna, auto na přechodu usmrtilo teprve třináctiletého Jirku. Tragédie se stala na křižovatce ulic Radlická a Butovická v Jinonicích v Praze 5. Událost otřásla celou republikou, na místě nehody vznikl malý pomníček. Zesnulému chlapci spolužáci a blízcí psali dojemné vzkazy, zapalovali svíčky a nosili plyšáky.

Policie ani několik měsíců od smrtelných nehod vyšetřování neuzavřela. Je tedy dost možné, že řidič, který ze zatím neobjasněných důvodů najel do skupinky chodců v pražské Hostivaři, ještě stále nepřišel o řidičák a řídí dál.

Související obsah

Výsledky nejsou známy ani u druhé nehody, stále tedy není jasné, kdo ji zavinil. Jak bude pokračovat pátrání a kdy konečně se pražští kriminalisté doberou výsledku, vás budeme informovat.

mj, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz