Jaroslav Foldyna

Strážník zachránil týraného psa. Dostal víc hlasů než poslanec

Strážník zachránil týraného psa. Dostal víc hlasů než poslanec
Zdroj: Facebook/ Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín/ČTK

Velkým neúspěchem skončily volby v Děčíně pro sociální demokraty. Strana získala jen jediný mandát, před šesti lety jich přitom měla šest. V poli poražených skončil jak volební lídr děčínských sociálních demokratů Arnošt Špaček, tak dlouholetý poslanec Jaroslav Foldyna. Velkou podporu ale získal strážník městské policie Václav Němeček. Ten na sebe na jaře upozornil, když zachránil týraného psa Ronnyho.

Po výsledku sociální demokracie v komunálních volbách oznámil místopředseda ČSSD a děčínský patriot Jaroslav Foldyna, že hodlá v čele strany skončit. Sám se do zastupitelstva nedostal. Strana získala jediný mandát. Foldyna sice dostal přes 1 100 preferenčních hlasů, na Němečka to ale nestačilo.

Strážník, který začátkem roku zachránil život týranému psovi Ronnymu, byl v Děčíně oblíbený už předtím. Vedl sportovní klub městské policie, cvičil kolegy v sebeobraně a je bývalým amatérským mistrem republiky v boxu. V lednu 2015 zneškodnil nožem ozbrojeného muže, který ohrožoval kolemjdoucí.

Už v minulém zastupitelstvu za ČSSD zasedal, ačkoliv strana získala 6 mandátů, Němeček dostal 3. nejvyšší počet preferenčních hlasů a do zastupitelstva pronikl i přesto, že kandidoval až jako desátý.

 

Související obsah

Srdce dalších Děčíňanů si získal na přelomu února a března. Městskou policii volal muž, který měl podezření na týrání psa, nevěděl ale, ze kterého bytu se pes ozývá. Němeček trpělivě obcházel nájemníky domu a hledal, kde by se týraný pes mohl nacházet. V jednom bytě narazil na podezřelého muže, když s ním mluvil, vyběhl z bytu týraný Ronny.

Pes byl nesmírně zubožený. Měl zlomenou čelist, vykopnuté zuby, poraněné oči, hematomy a další zranění. Kdyby ho vytrvalý strážník nenašel, dnes již bývalý majitel by jej zřejmě ubil.

 

Související obsah

Za záchranu psa dostal Němeček šek na 5 000 korun, peníze si ale nenechal. Daroval je městskému útulku, který se o zraněného Ronnyho staral. Osud psa nebyl lhostejný desítkám lidí, kteří měli zájem si Ronnyho osvojit.

Václav Němeček, který byl na druhém místě kandidátky, dostal ve volbách téměř 2 tisíce hlasů.

Majitele psa policisté obvinili, více v reportáži:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz