Napadení

Policie už ví, kdo zbil babičku a pustil plyn. Sousedé to čekali

Slovenskem o víkendu otřáslo brutální napadení 74leté důchodkyně. Ženu někdo zbil do bezvědomí a poté v domě pustil plyn. Případ má překvapivé rozuzlení. Babičku se měl pokusit zabít vnuk, kterému odmítla dát peníze.

Vnuk podle prvotních informací 74letou ženu ve špatném stavu našel. Popsal, že když přišel domů, cítil plyn a všiml si vylomených dveří. Na zemi pak našel zakrvácenou babičku, které volal pomoc u sousedů. Píše o tom portál tvnoviny.sk.

Policie teď ale právě mladíka obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. "Obviněný 74letou babičku poté, co mu odmítla vydat finanční hotovost, opakovaně udeřil do hlavy a následně odcizil hotovost ve vžši 240 eur," uvedla policie.

V případě prokázání viny hrozí 19letému muži trest 20 až 25 let vězení, případně doživotí. Napadená seniorka zůstává v kritickém stavu v nemocnici v Michalovcích, kam ji záchranáři z obce Lúčky v sobotu převezli.

Související obsah

Z rodinného domu ženu vynesli hasiči, kteří na místě zasahovali kvůli úniku plynu. Poté uvnitř našli otevřenou plynovou láhev s propan butanem. Mladík se podle sousedů s babičkou často hádal kvůli penězům, které potřeboval na cigarety a alkohol.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz