Domácí

Nový útok hackerů na účty České spořitelny! Zákeřnější než kdy dřív

Nový útok hackerů na účty České spořitelny! Zákeřnější než kdy dřív
Zdroj: Profimedia

Počítačoví hackeři jsou čím dál tím vynalézavější! Česká spořitelna varuje své klienty před podvodnými emaily. Ty se snaží vypadat, jako by byly odeslány právě Spořitelnou. Jde však o nový způsob útoku počítačových pirátů.

Podvodníci se klamavými emaily snaží vylákat přihlašovací údaje klientů České spořitelny. Po kliknutí na odkaz přesměrují uživatele na falešnou webovou stránku, na které vylákají z důvěřivců jejich osobní informace, a to včetně telefonního čísla.

„Následně zavolají, představí se jako zákaznické centrum České spořitelny. Napadený zadá příkaz k platbě, dojde mu autorizační SMS s kódem. A hacker v telefonu po něm následně chce tento kód sdělit,“ vysvětluje mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. Klient tak přichází o své peníze.

Jde o opakovanou záležitost, Česká spořitelna není sama, komu se podobné útoky dějí. Zneužívání jména společnosti za účelem zcizení peněz z účtu napadeného je poměrně běžnou záležitostí. V minulosti podvodníci napadali dokonce i soukromé zprávy klientů bank. "Lidé si stáhli infikovanou aplikaci, útočníci získali přístup k esemeskám napadeného, kde následně četli přijaté autorizační kódy. Ke klientovi se zpráva ani nedostala, neměl tak možnost zjistit, že je obětí útoku a že mu někdo bez jeho vědomí odčerpává z konta peníze,“ sděluje Hrubý.

Související obsah

A jak se vůči útokům může běžný uživatel bránit?  "Základem je nesdělovat svůj autorizační sms kód třetím stranám," říká Hrubý. "ČS nikdy nechce znát vaše bezpečnostní údaje, tedy ani kód z SMS.“ Své finanční transakce však můžeme zabezpečit ještě lépe. "Nejlepší obranou je mobilní aplikace, kterou si uživatel může stáhnout zdarma do svého zařízení. Veškeré transakce pak probíhají pouze v rámci aplikace, takže se uživatel nemusí bát útoku třetí strany. Systém je imunní vůči zneužití."

Filip Hrubý ještě doplňuje, že tento hackerský útok nemá nic společného s výpadkem systému v internetovém bankovnictví z minulého týdne.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15-54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15-54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 - nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starších 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chata, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz