Domácí

Nový útok hackerů na účty České spořitelny! Zákeřnější než kdy dřív

Nový útok hackerů na účty České spořitelny! Zákeřnější než kdy dřív
Zdroj: Profimedia

Počítačoví hackeři jsou čím dál tím vynalézavější! Česká spořitelna varuje své klienty před podvodnými emaily. Ty se snaží vypadat, jako by byly odeslány právě Spořitelnou. Jde však o nový způsob útoku počítačových pirátů.

Podvodníci se klamavými emaily snaží vylákat přihlašovací údaje klientů České spořitelny. Po kliknutí na odkaz přesměrují uživatele na falešnou webovou stránku, na které vylákají z důvěřivců jejich osobní informace, a to včetně telefonního čísla.

„Následně zavolají, představí se jako zákaznické centrum České spořitelny. Napadený zadá příkaz k platbě, dojde mu autorizační SMS s kódem. A hacker v telefonu po něm následně chce tento kód sdělit,“ vysvětluje mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. Klient tak přichází o své peníze.

Jde o opakovanou záležitost, Česká spořitelna není sama, komu se podobné útoky dějí. Zneužívání jména společnosti za účelem zcizení peněz z účtu napadeného je poměrně běžnou záležitostí. V minulosti podvodníci napadali dokonce i soukromé zprávy klientů bank. "Lidé si stáhli infikovanou aplikaci, útočníci získali přístup k esemeskám napadeného, kde následně četli přijaté autorizační kódy. Ke klientovi se zpráva ani nedostala, neměl tak možnost zjistit, že je obětí útoku a že mu někdo bez jeho vědomí odčerpává z konta peníze,“ sděluje Hrubý.

Související obsah

A jak se vůči útokům může běžný uživatel bránit?  "Základem je nesdělovat svůj autorizační sms kód třetím stranám," říká Hrubý. "ČS nikdy nechce znát vaše bezpečnostní údaje, tedy ani kód z SMS.“ Své finanční transakce však můžeme zabezpečit ještě lépe. "Nejlepší obranou je mobilní aplikace, kterou si uživatel může stáhnout zdarma do svého zařízení. Veškeré transakce pak probíhají pouze v rámci aplikace, takže se uživatel nemusí bát útoku třetí strany. Systém je imunní vůči zneužití."

Filip Hrubý ještě doplňuje, že tento hackerský útok nemá nic společného s výpadkem systému v internetovém bankovnictví z minulého týdne.

mj, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz