Domácí

Mamba se po celém incidentu rychle lepší, zatím ale nežere

Had, který byl dva dny na útěku a děsil obyvatele pražských Hlubočep i velkou část Prahy, se poměrně rychle uzdravuje. A dokonce má šanci stát se zvířecí celebritou. Naopak šance na úplné uzdravení pokousané ženy jsou podle lékařů velmi malé.

Fotka mamby z dnešního odpoledne. Jako by pózovala, jakmile se ale terárium otevře kvůli krmení, schovává se. Myš má protentokrát štěstí.

"Zatím nepřijímá potravu, budeme zkoušet dneska zase krmit, tak uvidíme," přiblížil herpetolog Tomáš Bublík. Celkově se ale stav hada lepší. Což se nedá říct o jeho majitelce.

Třicetiletá žena leží už sedmý den v umělém spánku na ARU Všeobecné fakultní nemocnice. Její stav se nelepší, spíš naopak. "Bohužel ty prognózy nejsou moc optimistické. Uvidíme v následujících dnech,"

Žena neměla na chov smrtelně jedovatého hada výbavu ani povolení, spekuluje se, že si ho pořídila jako nástroj sebevraždy. Možná měl být pojistka. Stav, ve kterém teď žena je, prý totiž nesouvisí s uštknutím.

Související obsah

"Pacientka měla další závažné zdravotní potíže a ty teď řešíme," uvedl mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Filip Brož.

Mamba na útěku dva dny děsila a zároveň i bavila, lidová tvořivost se rozjela na plné obrátky. V republice asi není nikdo, kdo by o zeleném nebezpečí neslyšel.

Zvířata, která jsou mediálně známá nebo mají pohnutý osud, bývají pro zoo přínosem. Táhnou návštěvníky. Příkladem je třeba opičák Heiko z brněnské zoo, který se proslavil jako chronický útěkář.

Související obsah

O mambu stojí pražská ZOO, chce ji ale i herpetolog, u kterého teď je. O tom, kde had nakonec skončí, rozhodne zřejmě policie a veterináři. Nějaký čas to ale potrvá. "Případ mamby je specifický a nesetkáváme se s ním každý den. O jejím osudu bude rozhodnuto v řádu týdnů," vysvětlil mluvčí policie Jan Rybanský.
 

Ondřej Špalek/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz