Domácí

Bude v Česku nové náboženství? Lidé chtějí uznat Církev smíchu

Česko bude mít možná o jednu církev víc. Ministerstvo kultury jedná o tom, zda oficiálně uzná Církev smíchu. S myšlenkou přišla dvojice Pražanů, která věří, že smích dokáže vyléčit všechny strasti života. Někteří lidé to považují za nesmysl.

Hlavním impulsem předávat myšlenku Církve smíchu dál byl příběh vozíčkáře Patrika Procházky. "Když mě lidi potkávají, tak se mě ptají, co se mi stalo. A já říkám, že nic, že jsem se narodil a že jsem jenom líný chodit. A ti lidi se tomu smějí," vysvětlil spoluzakladatel Patrik Procházka.

Jednou z myšlenek Církve smíchu je i to, že se její vyznavači budou moci vyfotit na své doklady s úsměvem od ucha k uchu.

"Až vám bude ne do smíchu, tak si nechte přinést účet, takhle otevřete ruce, jakože to je ten učet a začněte se smát nad tou směšně vysokou částkou," vysvětluje spoluzakladatel Tomáš Studeník.

"Správní řízení probíhá a já o tom nemůžu hovořit, to budu moct až po zveřejnění výsledku," potvrdila mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková.

Související obsah

Tento případ ale není jediný. Před pěti lety byla v Česku oficiálně uznaná Pastafariánská církev, která věří ve špagetovou obludu. Její první propagátor se nechal vyfotit s cedníkem na hlavě. Ten je totiž oficiálním prvkem vyznání.

"Když jsem přišel o občanský průkaz, tak jsem se rozhodl, že takovou fotku chci mít na občance taky," uvedl pastafarián Lukáš Nový.

Související obsah

"V praxi, když je někdo vyfocený s cedníkem, budeme předpokládat, že ho nosí i v civilu a při ztotožnění ho bude mít u sebe," reagoval mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka.

K projektu církve smíchu se přidávají známé tváře, jako jsou zpěvák Tomáš Klus nebo herečky Ester Geislerová a Chantal Poullain.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz