Domácí

Tragická nehoda na německé dálnici: Zemřel český kamioňák

Tragická nehoda na německé dálnici: Zemřel český kamioňák
Zdroj: profimedia.cz

Třiapadesátiletý český řidič kamionu zemřel v odpoledních hodinách po srážce s náklaďákem na německé dálnici. Informoval o tom web mz-web.de.

Muž narazil do bulharského nákladního auta, které jelo před ním. Přivolaní hasiči jej z vozu dlouho vyprošťovali, Čech byl bohužel na místě mrtvý. Řidič z druhého vozu vyvázl bez zranění.

Německá policie se domnívá, že příčinou tragédie byla chvilková nepozornost českého řidiče. Dálnice A14 mezi obcemi Plötzkau a Bernburg ve směru na Magdeburg byla dočasně uzavřena. Auta byla odkláněna přes výjezd u města Plötzkau.

Jelikož je povolání řidiče kamionu náročné, chvilková únava nebo nepozornost za volantem není nic výjimečného. Před dvěma měsíci se stala na dálnici D1 ve směru na Brno vážná nehoda kamionu a mikrobusu, při které se zranilo sedm lidí. Nehoda se stala podobným způsobem jako v Německu. "V zúžení narazil zezadu řidič mikrobusu do kamionu. Dva lidi museli z vozu vystříhávat hasiči," sdělil mluvčí policie Bohumil Malášek.

Související obsah

V červenci tohoto roku se zase na Ukrajině srazil český kamion s mikrobusem plným lidí. Následky byly katastrofální, zemřelo deset lidí, nejmladší obětí nehody byl teprve čtrnáctiletý chlapec.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz