Peníze

Muž lákal školáky na peníze a sladkosti. Chtěl, aby se svlékali!

Muž lákal školáky na peníze a sladkosti. Chtěl, aby se svlékali!
Zdroj: Profimedia

Orlickoústeckým policistům se podařilo v těchto dnech zadržet muže, který podle nich několik dní v ulicích Žamberka "lovil" školáky a nabízel jim, že když mu ukážou své intimní partie, odmění je penězi či sladkostmi.

"Jeho počínání nám oznámili rodiče dětí a svědci, kteří ho viděli, jak školáky oslovuje. Muž s dětmi mluvil v průběhu několika dní, na různých místech a v různé časy," řekla TN.cz policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Navíc podle všeho nebyl ani trochu vybíravý a obtěžoval dívky i chlapce v podstatě bez rozdílu, od těch malých až po ty odrostlejší.

"Podezřelého muže jsme vypátrali, následně lékař rozhodl o jeho umístění do zdravotnického zařízení a celou událost nadále prověřujeme," doplnila Vilímková.

Související obsah

Obvinění zatím nepadlo, za svádění k pohlavnímu styku hrozí muži až pětileté vězení. Jde o přísnější sazbu, která je daná tím, že oběťmi jsou děti pod 15 let a že je podezřelý muž obtěžoval víckrát.

Policisté zároveň upozorňují rodiče, aby vtloukli ratolestem do hlavy opatrnost - aby se školáci nebavili s cizími lidmi a rozhodně s nimi nikam nechodili.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz