Pohřeb

Velkolepé poslední rozloučení, Kočku pohřbili do nové hrobky

Rodina Kočkových se v pátek rozloučila s Janem, který před dvěma týdny tragicky zemřel při dopravní nehodě. Smuteční obřad se konal v kostele na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Poté se průvod vydal na Olšanské hřbitovy. Kvůli tomu byla částečně uzavřena Vinohradská ulice. Kočka zemřel před dvěma týdny při nehodě, kterou podle policie zřejmě způsobil. Na dálnici v protisměru se srazil s jiným autem.

 Klan Kočkových pohřbil dalšího ze svých synů. A šlo o velkolepé poslední rozloučení, které na tři hodiny omezilo dopravu v centru Prahy. Přitom se spekulovalo, že pohřeb Jana Kočky ml., který podle policie zavinil smrtelnou nehodu, proběhne jen v rodinném kruhu.

Poslední rozloučení s princem kolotočářské rodiny se konalo v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad. Poté se smuteční průvod vydal na Olšanské hřbitovy. Ke kostelu se už dopoledne začali scházet členové široké rodiny kolotočářského klanu.

Na místo dorazily stovky lidí, mezi nimi například i zpěváci Daniel Hůlka nebo Michal David. Na smutečním obřadu i zazpívali. Rozloučit se přišla i slovenská modelka Andrea Verešová s manželem nebo poradce prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý.

Redakci TN.cz se v době konání pohřbu ozvala matka řidiče kamionu, který při nehodě také zemřel. A nešetřila peprnými výrazy: "Je mi z toho špatně, je mi z toho na blití, jak tam chodí Hůlka, David a ti další umělci," rozčilovala se. Ona sama syna pohřbila minulý týden a záběry z dnešního pohřbu v ní smutné vzpomínky znovu oživily. "Chápu, že taky přišli o syna. Ale tohle je nechutné," dodala.

Krátce před druhou hodinou odpoledne zaplnily davy lidí velkou část náměstí Jiřího z Poděbrad. Před vchodem do kostela stál připravený kočár se šestispřežím, který krátce po půl třetí vyrazil s rakví na Olšanské hřbitovy. Před kočárem šla kapela, která po celou dobu hrála.

Jana Kočku pohřbili jako vůbec prvního v hrobce na Olšanských hřbitovech. Zbytek rodiny, včetně strýce Václava, který by zavražděn před deseti lety, leží v monumentální hrobce v Řepích. Hrob na Olšanských hřbitovech koupil pro svou část rodiny před časem Jan Kočka st. Kněz při požehnání vzpomněl i na řidiče kamionu, který při nehodě také zemřel.

Obřad se neobešel bez komplikací. Ještě před začátkem pohřbu se objevily před dveřmi kostela urážlivé transparenty. Stálo na nich, že si Jan smrt zasloužil.

Kočkovi kvůli okázalému průvodu zažádali vedení Prahy o uzavření jednoho jízdního pruhu na trase. Uzavírka vyvolala nesouhlas starosty Prahy 3, kterou průvod šel. Alexander Bellu si stěžoval, že uzavření především Vinohradské ulice příliš zatíží Pražany. "Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamionu," prohlásil Bellu.

Mapa trasy průvodu:

Zdroj: Google Maps

Jeho názor ale neměl na uzavření silnice žádný vliv, rozhoduje o něm pražský magistrát prostřednictvím TSK. Podobně probíhalo rozloučení s Václavem Kočkou ml. před deseti lety

Související obsah

Jan Kočka ml. zemřel 28. září při nehodě, která se stala kolem půl páté ráno na dálnici D11. S luxusním mercedesem vjel do protisměru, kde se srazil s kamionem, který řídil 28letý Miloslav. Oba řidiči na místě podlehli zraněním, auta po nárazu začala hořet. Zatím není jasné, proč Kočka jel na dálnici v protisměru, podle jedné z vyšetřovacích verzí ale takto ujel nejméně dva kilometry.

Podívejte se na reportáž TV Nova o přípravách pohřbu:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENO: 12 zajímavostí, které jste možná doteď nevěděli o princezně Dianě!

TRAGICKÁ SMRT MLADÍKA (†21): Šel spát a už se neprobudil. Příčina smrti všechny šokovala!

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz