Paul Allen

Zakladatele Microsoftu zabila rakovina. Miliardáři bylo 65 let

Zakladatele Microsoftu zabila rakovina. Miliardáři bylo 65 let
Zdroj: Profimedia

Zemřel spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář podlehl v pondělí rakovině lymfatických uzlin. Bylo mu 65 let.

"Jsem zdrcen z odchodu jednoho z mých nejstarších a nejmilejších přátel. Osobní počítače by bez něj neexistovaly," nechal se slyšet Bill Gates, se kterým Allen v minulosti Microsoft založil. O jeho smrti informovala jeho společnost Vulcan.

Allen se pravidelně umisťoval na seznamu nejbohatších lidí světa. V roce 2007 byl časopisem Forbes označen za pátého nejbohatšího Američana, tehdy jeho majetek dosahoval výše 18 miliard amerických dolarů. Nyní jeho jmění přesahovalo 20 miliard.

Značnou část svého jmění věnoval Allen na dobročinné účel. Na vědecké výzkumy či vzdělávací projekty dal asi dvě miliardy dolarů. Vlastnil dva profesionální sportovní kluby - Seattle SeaHawks v NFL a Portland Trail Blazers v NBA.

Související obsah

Allen se věnoval také hledání lodních vraků. Letos v březnu oznámil, že jím vedený průzkumný tým nalezl asi 800 kilometrů od východního pobřeží Austrálie vrak americké letadlové lodi USS Lexington.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz