Soud

Manželé dostali za vraždu muže v Lázních Bělohrad doživotí!

Soudce krajského soudu v Hradci Králové vynesl rozsudek nad manželi Janákovými a Martinem Herzánem. Janákovi podle obžaloby zavraždili sběratele mincí kvůli 30 tisícům korun, a další dva se zavraždit pokusili. Herzán zase údajně naváděl Janáka k další vraždě. Manželé dostali doživotí, Herzán osm let.

Rozsudek zatím není pravomocný.

Státní zástupkyně při své závěrečné řeči uvedla, že ještě nikdy v kariéře neslyšela od soudního znalce tak negativní hodnocení jako právě na manžele Janákovy. Proto pro ně navrhla nejvyšší možný trest - doživotí.

Obhájci vesměs požadují zproštění. Výjimkou je případ sběratele mincí z Prahy - Janáková se totiž přiznala, že ho v autě zabila střelou do zátylku. Podle advokátky by byl za tuto vraždu adekvátní patnáctiletý trest.

Související obsah

Jánakovi jsou obžalovaní i z toho, že se víckrát pokusili zavraždit jiné dva sběratele mincí, což se jim prý nepodařilo jen díky shodě náhod.

Podle obžaloby také manželé chystali spolu s Herzánem pojistný podvod ve výši půl milionu až milion korun. Janák měl dvakrát zkusit zavraždit svého známého, aby se tak dostal k penězům z mužovy pojistky.

Pusťte si červnovou reportáž:

pez, Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz