Socha

Věra Špinarová má v Ostravě sochu. Synovi zpěvačky se nelíbí!

V centru Ostravy v Husově sadu odpoledne odhalili sochu zesnulé zpěvačky Věry Špinarové, a to v životní velikosti. Sochu na přání centrálního městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz vytvořil David Moješčík. Synovi Špinarové se ale nelíbí.

Zpěvačka s jedinečným hlasem se sice narodila v Pohořelicích u Brna, stala se ale jedním ze symbolů Ostravy. A nyní se do Ostravy opět symbolicky vrátila.

"Je to esence Věry Špinarové, takže si v tom každý může najít své, třeba z jejího mládí," vyznal se autor sochy David Moješčík.

Potlesk při odhalení ale vystřídala nespokojenost některých přihlížejících. Některým se nelíbí vzhled, druhým místo, kde socha stojí. Spokojený není ani zpěvaččin syn Adam Pavlík.

"Já myslím, že všichni, kteří mamku znali, tam vidí stát úplně jiného člověka. Mamka si není podobná v ničem, ani ve výraze, ani ve vlasech," postěžoval si Pavlík.

Ostravští zastupitelé loni v květnu zpěvačce in memoriam udělili Cenu města Ostravy za její mimořádný přínos v oblasti kultury. Špinarová loni v březnu zkolabovala při koncertu v Čáslavi, převezena byla do pražské motolské nemocnice, kde zemřela.

pez, Lucie Cochlarová, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz