Zahraničí

Zemřela slavná zpěvačka Maria Mendiolová, její hit přezpívala i Špinarová

Zemřela slavná zpěvačka Maria Mendiolová, její hit přezpívala i Špinarová
Zdroj: TN.cz/Profimedia

Ve věku 69 let zemřela známá zpěvačka Maria Mendiolová z dua Baccara. Za její nejznámější píseň je považována skladba Yes Sir, I Can Boogie, kterou přezpívala i česká zpěvačka Věra Špinarová (†65).

Zpěvačka, která byla polovinou španělského dua Baccara, zemřela v Madridu obklopená svou rodinou v sobotu ráno, píše BBC.

"Má drahá Maria, úžasná umělkyně, ale především moje kamarádka, nás dnes opustila," napsala na Instagram její kolegyně Cristina Sevillová.

Související obsah

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený BACCARA (@baccaraoficial)

​Mendiolová založila skupinu Baccara se zpěvačkou Mayte Mateosomovou v roce 1977, kdy byly obě tanečnice flamenca a bavily turisty na ostrově Fuerteventura. Zpěvačky společně nazpívaly jejich nejslavnější hit Yes Sir, I Can Boogie. Následně začala s Mendiolovou zpívat právě Cristina Sevillová.

Píseň se dostala na vrchol britské hitparády a prodalo se jí více než 16 milionů kopií, čímž překonala historický rekord, co se týče prodaných kusů ženskou kapelou. Zmíněnou skladbu přezpívala do češtiny také zpěvačka Věra Špinarová, a to pod názvem Já mám ráda Boogie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz