Nehoda

Soud osvobodil policistu, který v Praze smetl a zranil Míšu!

Soud osvobodil policistu, který v Praze smetl a zranil Míšu!
Zdroj: TV Nova

Obvodní soud pro Prahu 1 ve čtvrtek osvobodil policistu, který podle obžaloby loni na podzim u pražského Masarykova nádraží srazil a vážně zranil jednadvacetiletou Míšu. Rozsudek zatím není pravomocný.

Soudkyně Helena Králová sice uznala, že policista Petr Suranovský neměl na tramvajovém pásu co dělat, ale že to k odsouzení nestačí.

"Ze znaleckého zkoumání z oboru dopravy a záznamu kamery vyplývá, že poškozená vkročila těsně před vozidlo, aniž by se rozhlédla. Na tramvajový pás vstoupila v době, když řidič už nemohl bezpečně zareagovat, aby se jí vyhnul, což dokládají kamerové záznamy. Obžalovaný auto strhl na stranu a zachránil jí tak vlastně život, protože zranění mohla být fatální,“ řekla podle Novinek Králová.

Nehoda se stala loni 29. října u tramvajové zastávky před Masarykovým nádražím v Praze krátce po druhé hodině ráno.

Související obsah

"Při jízdě po tramvajovém pásu, z důvodu plnění služebních úkolů, policista nedbal zvýšené opatrnosti, nepřizpůsobil rychlost jízdy a nepoužil zvláštní zvukové a světelné výstražné zařízení, v důsledku čehož došlo ke srážce s chodkyní. Mladá žena utrpěla velmi těžké zranění s dlouhou dobou léčení," uvedl dříve mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivo Mitáček.

Podle svědků jednadvacetiletá Míša při střetu s policejním autem urazila pravé zrcátko vozu a vysypalo se okénko u spolujezdce. Mladá žena skončila po vážné nehodě v kómatu. U soudu vypověděla, že ani skoro rok po nehodě nemůže pracovat.

Připomeňte si záběry z místa nehody:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz