Socha

Lidé sochu Špinarové ztrhali. Tohle na drtivou kritiku řekl autor

Autor bronzové sochy zesnulé zpěvačky Věry Špinarové, která nejen v Ostravě vyvolala obrovské diskuze, si za svým dílem stále stojí. A to přesto, že se téměř nikomu nelíbí a petici proti soše podepsaly už stovky lidí.

Zpackaná, nepovedená, příšerná - tak hodnotí řada Ostravanů sochu zpěvačky Věry Špinarové. Takovou vlnu negativních reakcí asi čekal málokdo. Podle kritiků by se socha měla předělat.

Socha zesnulé zpěvačky denně sklízí posměch i na sociálních sítích. Někteří v ní vidí podobu herce Milana Šteindlera, jiní zase výtvor Mr. Beana.

Přestože se socha nelíbí, sochař si za svým dílem stále stojí. "Sochu jsem udělal tak, jak jsem ji udělal, nějak je hotová. Jestliže s tím někdo nesouhlasí, tak to beru," vzkázal David Moješčík.

Syn Věry Špinarové, se kterým prý sochař vůbec nekomunikoval, se má příští týden sejít se starostkou obvodu a hledat řešení. "Pro mě jediná varianta je sochu odstranit a vytvořit sochu novou," avizoval Adam Pavlík.

Související obsah

Mnozí odsuzují výběr sochaře i to, že nebyla vyhlášena umělecká soutěž. Ostravský primátor Tomáš Macura ale vzkázal, že i když se mu praxe nezamlouvá, zákon porušen nebyl.

Terčem kritiky se umělci stávají často. Třeba ve Zlíně nedávno lidé odsoudili plastiku tvořenou čtyřmi kládami dřeva. Stála 150 tisíc.

V Plzni lidé kritizovali sochu králíka, který žere člověka, vlnu nevole před rokem spustilo i odhalení busty fotbalisty Christiana Ronalda na letišti v Madeiře. Tam po smršti kritiky ale sochař dílo z bronzu předělal.

pez, Jan Socha, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz