Voják

Lačný podvodník chtěl víc! Ženu z Opavska připravil o statisíce

Policisté na Opavsku pátrají po neznámém podvodníkovi, který se na internetu vydával za amerického vojáka. Jedna žena mu naletěla. Muž totiž tvrdil, že se do ní zamiloval a vylákal z ní přes tři sta tisíc korun. Podobných případů přitom policie po celé republice řeší několik.

Důvěřivá žena na začátku romantické konverzace zřejmě netušila, že se na druhé straně skrývá podvodník. Neznámý muž jí několik týdnů posílal emaily, v nichž se vydával za příslušníka americké armády. Ženě vyznal lásku a tvrdil, že chce v Česku založit firmu. Ta mu tak na cestu začala posílat peníze.


Přestože mu poslala v přepočtu přes tři sta tisíc korun, falešnému vojákovi to nestačilo a chtěl dvakrát víc. To už ale žena vše nahlásila na policii. Muži v případě dopadení hrozí několikaleté vězení. “Opavští kriminalisté v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení pro přečin podvodu,“ řekla policejní mluvčí Pavla Welnová.

Související obsah


Podvodník, který se vydával za vojáka americké armády, připravil před půl rokem o statisíce i penzistku z Českolipska. Osmašedesátiletou seniorku okouzlil na internetové seznamce.


Podobný podvod nedávno uzavřel Vrchní soud v Olomouci. Sedmadvacetiletá žena měla ze seniora z Norska vylákat 53 milionů. Peníze navíc ani nebyly jeho. Ženu soud poslal na sedm let do vězení.

Související obsah


Policisté mužům a hlavně ženám radí, aby láskám po internetu nevěřili. A raději dali na osobní seznámení.
 

Jan Socha, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Voják

Důležité Události

Píše se na Deník.cz