Elektřina

Do policistů proudily stovky voltů, přesto kurýra zatkli! VIDEO

Dramatická pondělní honička s kurýrem ukradeného auta v Jablonném v Podještědí, skončila zraněním dvou policistů. Poranila je elektřina, protože řidič s autem přerazil sloup elektrického vedení. Muži zákona přesto kurýra zneškodnili a zatkli, pak skončili v nemocnici. Unikátní video honičky

Náraz, jiskřící dráty, vybourané auto. Po chvilce se otevírají dveře a ven vylézá cizinec a zvedá ruce nad hlavu. Policisté dokončují zásah a kvůli vyplavenému adrenalinu ani nevnímají, že stále dostávají zásahy napětím 400 voltů.

"Byli bohužel zraněni elektrickým proudem z těch spadlých drátů. I přesto se podařilo toho řidiče zajistit," potvrdil ředitel liberecké policie Vladislav Husák.

"Vypadalo to jako ohňostroj. Cítil jsem tlak na celé tělo. Brnění do končetin a těžko jsem se pohyboval. Kolega byl hospitalizovaný v nemocnici v České Lípě. Ten byl zasažen přímo kabelem," popsal policista Petr Kanči.

Pusťte si záznam honičky:

Auto za dva miliony, které policisté pronásledovali, bylo ukradené v německém Dortmundu a podle informací TV NOVA ho kurýr vezl do Polska. Muže si policisté všimli, už když je míjel.

Právě jeho už totiž jednou jako kurýra kradeného auta zatýkali a to před dvěma lety v Novém Městě pod Smrkem. Policista Roman Smolka patří v tomhle ohledu mezi zkušené lovce kurýrů. Na kontě jich má už pět.

Související obsah

Tentokrát stál vedle zátarasu a mířil na řítící se vůz. Nakonec nevystřelil. Musel uskočit. Zadrženého cizince okresní soud v České Lípě poslal okamžitě do vazby.

Muž se přiznal, že mu je jedno, že je vůz za dva miliony na odpis. Jako bezdomovec ho prý platit nikomu nebude. A podle očekávání si i polská automafie zapíše zničený vůz do běžných ztrát. A začne hledat jiné cesty přes Liberecko. Obětavé policisty policejní ředitel finančně odmění.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz