Policie

Zdrogovaný motorkář "sestřelil" policistku, hrozí mu 12 let! VIDEO

Až 12 let za mřížemi může strávit agresivní motorkář, který při silniční kontrole v Mohelnici na Šumpersku ve čtvrtek ráno najel do zasahující policistky. Ženu srazil a zranil.

Hlídka kontrolovala dodržování rychlosti, když dostala echo, že se k ní blíží motorkář, který padesátikilometrový limit překročil skoro dvojnásobně.

Policisté pochopitelně chtěli čtyřiatřicetiletého hříšníka zastavit a zkontrolovat, jenže on evidentně zastavit nehodlal. Místo toho jen předstíral, že poslouchá pokyny a když byl od policistky pár metrů, rozjel se přímo na ni.

Žena už nestačila uskočit a skončila v prachu cesty na zemi. Únikový manévr ovšem silničnímu pirátovi nevyšel, vzápětí se k zemi poroučel i on sám. A o několik okamžiků později už ho měl v moci druhý člen hlídky. 

Související obsah

"Policistka byla po ošetření propuštěna do domácího léčení a byla jí vystavena pracovní neschopnost," řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Záhy se ukázalo, proč se snažil motorkář policistům ujet. Nejen, že nikdy neměl řidičák, ale navíc cestoval na stroji, který si sám poskládal z několika různých motorek.

"Na motocykl připevnil registrační značku, kterou dle svého vyjádření dříve našel a ponechal si ji," popsala další prohřešek Vybíhalová.

Související obsah

K tomu všemu byl navíc motorkář v době incidentu na drogách, což potvrdil provedený test. Muž měl u sebe také marihuanu a bílou krystalickou látku, pravděpodobně pervitin.

Kriminalisté motorkáře obvinili z násilí proti úřední osobě a z výroby drog. V krajním případě mu hrozí až dvanáctileté vězení.

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz