Poslanec

Poslanec Ondráček mlátil lidi, teď dostal medaili za svobodu!

Poslanec Ondráček mlátil lidi, teď dostal medaili za svobodu!
Zdroj: Profimedia

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, který je nechvalně známý jako mlátička z roku 1989, dostal od Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) pamětní medaili s heslem Za vlast a za svobodu.

Oceněním se na svém facebooku pochlubil sám Ondráček, kde zároveň uveřejnil dvě fotografie. "Dávám na vědomí, že včera (ve čtvrtek) byla, pro mě velmi nečekaně, oceněna má spolupráce s ČSBS. Děkuji, velmi si toho vážím!!!" napsal Ondráček.

Pod statusem se okamžitě rozproudila bouřlivá diskuze. Zatímco část lidí poslanci gratulovala, jiní se podivovali nad tím, jak může člověk, který byl v roce 1989 členem pohotovostního pluku VB, vyznamenán za svobodu.

"Normálnímu člověku je z tohohle na zvracení. Ale když už jste takové ocenění dostal, proč jste si k tomu nevzal slavnostní uniformu a nějaký pěkný vyleštěný pendrek?" napsal například Lukáš Vinter.

Sám Ondráček si ovšem z kritiky nic nedělá. Naopak v sobotu zveřejnil další status, ve kterém uvedl, že "už prskají a možná jim i prdne cévka. O to více si toho ocenění vážím a teď už i vychutnávám."

Související obsah

Rozhořčení vyjádřil i historik Jiří Padevět. "Konfident Veřejné bezpečnosti a člen normalizační KSČ, zároveň předseda Svazu bojovníků za svobodu, soudruh Vodička, předal pamětní medaili Za svobodu bývalému příslušníkovi Pohotovostního pluku SNB, poslanci KSČM a podporovateli proruských teroristů, soudruhovi Zdeňkovi Ondráčkovi. Připadá to členům spolku, který má v názvu slovo svoboda, normální?"

pez, TN.cz

K tématu Poslanec

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz