Domácí

Konec poplatků za televizi a rozhlas? Komunista Ondráček má plán

Konec poplatků za televizi a rozhlas? Komunista Ondráček má plán
Zdroj: Profimedia

Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) navrhl změnu zákona, která by umožnila lidem se vyhnout placení koncesionářských poplatků za Českou televizi a Český rozhlas. Reaguje tak prý na stížnosti poplatníků, kteří veřejnoprávní média nesledují, ale přesto musí platit.

Ondráček navrhuje, aby koncesionářské poplatky nemusel platit každý, kdo čestně prohlásí, že nesleduje vysílání České televize a neposlouchá Český rozhlas. Poslanec tento návrh předložil na začátku října.

"Poplatky by nemusela platit domácnost, kde všichni její členové úředně ověřeným písemným čestným prohlášením zaslaným provozovateli vysílání prohlásí, že rozhlasové nebo televizní vysílání nesledují,“ uvedl Zdeněk Ondráček.

Související obsah

Součástí návrhu je také rozšíření pravomocí Rady České televize, která by se měla kromě stížností na generálního ředitele zabývat také stížnostmi na kteréhokoliv zaměstnance televize. Ondráček chce, aby zákon začal platit od roku 2022.

Návrh zákona bude nyní řešit vláda, která k němu dá své stanovisko. Poté se teprve dostane na program jednání sněmovny.

Související obsah

S podobným návrhem přišli minulý rok také poslanci SPD, kteří navrhli zrušit koncesionářské poplatky starobním a invalidním důchodcům a samoživitelům, kteří pečují o nezletilé dítě. Jejich návrh ale sněmovna do současné doby neprojednala.

 

Rozhlasové poplatky tvoří 90 procent příjmů České televize a rozhlasu. Podle červnového průzkumu agentur Median a STEM/MARK, je osm z deseti lidí pro financování České televize a Českého rozhlasu poplatkem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz