Egypt

Další záhadná smrt v Egyptě! Tělo Davida (†62) vrátili bez orgánů

Další záhadná smrt v Egyptě! Tělo Davida (†62) vrátili bez orgánů
Zdroj: facebook

Jen těžko se rodina vyrovnává se smrtí dvaašedesátiletého Davida Humphriese z britského Milton Keynes. Muž zkolaboval a zemřel na dovolené v egyptském Makadi nedaleko letoviska Hurghada. Egyptská pitva úmrtí neodhalila. Koroner nařídil repitvu ve Velké Británii, tělo ale z Egypta poslali bez srdce a ledvin. Egypťané se brání nařčení, že by orgány ukradli.

Dvaašedesátiletý Humphries si hrál se svými vnoučaty v bazénu, zkolaboval a následně 18. září v nemocnici zemřel. Muž měl už předtím zdravotní problémy. Na dovolenou vyrazil s rodinou 7. září, o šest dní později si stěžoval na bolest na hrudi a dokonce zůstal přes noc v nemocnici na pozorování.

"V jednu chvíli si hrál s vnoučaty v bazénu, pak se složil, oči měl obrácené v sloup," popsala strašlivou chvíli jeho manželka Lynda, s níž byl David ženatý 39 let a měl s ní tři děti.

"Dave byl ten nejhodnější, nejvíce milující a nejštědřejší muž, který miloval svou rodinu. Miloval, když s námi mohl být," dodala pro list The Sun vdova.

Egyptská pitva ale neodhalila příčinu smrti. Tělo bylo přes Dubaj převezeno 1. září zpět do Velké Británie. Koroner nařídil druhou pitvu. Lékaři ale zjistili, že klíčové důkazy chybí – v Egyptě zůstaly srdce, ledviny a část jater.

Související obsah

"Byli jsme naprosto v šoku a nevíme, co si o tom myslet. Nechápeme, proč se nám to stalo. Tátu pohřbí bez srdce. Říká se, že v srdci je duše a srdce je to, co vás vezme do nebe, ale táta nebude mít své srdce," smutní dcera Anita, která společně s manželem a dvěma dětmi byla s rodiči na osudné dovolené v Egyptě.

Patologové rodině doporučili, aby se na tělo nešla podívat. "Když ho přivezli zpátky do Anglie, tak nám řekli, že tělo se začalo rozkládat a poradili nám, ať se s ním už nejdeme rozloučit, protože takovou vzpomínku bychom si neměli uchovat," dodala Lynda Humphriesová.

Související obsah

Rodina si najala právničku, která se snažila zjistit, proč byly orgány odebrány a nebyly repatriovány společně s tělem.

Egyptská strana se proti zprávám britských deníků, které naznačovaly, že Davidovy orgány byly ukradeny, rázně ohradila. Egypťané uvedli, že vzorky byly odebrány, aby patolog mohl určit příčinu smrti. Tou měl být nejspíš infarkt, napsal list The Guardian.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz