Domácí

Zdeněk Bakala chce hnát Zemana k soudu! Nenechá si zm*da líbit!

Zdeněk Bakala chce hnát Zemana k soudu! Nenechá si zm*da líbit!
Zdroj: Profimedia

Český miliardář Zdeněk Bakala se chce údajně bránit proti vulgárním výrokům prezidenta Miloše Zemana u mezinárodních orgánů. Podle jeho právního týmu Bakala zvažuje arbitráž, která se dosud využívala pouze v subsaharské Africe a Jižní Americe.

Zdeněk Bakala chce žalovat Miloše Zemana za slova, která použil během rozhovoru pro Český rozhlas. Zeman zde označil Bakalu a Viktora Koženého za "ekonomické zmrdy" - tyto výroky však mohou mít pro českého prezidenta tvrdé následky. Informoval o tom ekonomický deník E15.

Podle informací E15 Bakala pověřil tým právníků, aby zjistili, jaké má možnosti bránit se proti Zemanovým výrokům na mezinárodní scéně - konkrétně prostřednictvím arbitráže.

Pomoci by mu mohl institut, který je obvykle využíván na ochranu investorů. Spočívá v povinnosti plné ochrany a bezpečnosti osob. "Dosud se důvodně používal v subsaharské Africe, hlavně v Zimbabwe, anebo v Jižní Americe, typicky v Chile," uvedl pro ekonomický web expert na arbitráže Radek Šnábl.

Na základě tohoto institutu musí stát a jeho ústavní činitelé předcházet jakémukoliv jednání, které může investora poškodit. Chování prezidenta se v takovém případě dá vnímat jako forma veřejné výhružky.

Související obsah

"Pan Bakala, který byl pravomocně českým soudem uznán za gaunera, by měl už přestat vyhrožovat, dodat si odvahy a vystoupit před sněmovní vyšetřovací komisi k OKD," napsal pro TN.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Tisková mluvčí Zdeňka Bakaly Šárka Samková deníku E15 řekla pouze to, že se k případu nebude vyjadřovat.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz