Zahraničí

Padl rekordní jackpot 36 miliard korun! Vítěz se zatím nepřihlásil

Ve Spojených státech padl rekordní jackpot. V úterý se vyšplhal na 1,6 miliardy dolarů, což vychází na 36 miliard korun, a ve středu ráno se potvrdil jeden výherní lístek!

Výhru oznámila pobočka Mega Millions v Jižní Karolíně na svých webových stránkách - napsala, že v tomto státě byl prodán jeden výherní lístek. Informoval o tom zpravodajský portál CNN.

Společnost Mega Millions to nepotvrdila, jen uvedla, že čeká na středeční výsledky. Zatím tedy není jisté, zda v ostatních amerických státech existují další výherci. "Stále čekáme na výsledky z jiných států," napsala společnost. Zároveň se čeká na to, zda se potvrdí, že výherní lístek je pravý. "Kdyby dnes nikdo nevyhrál, v pátek by byl odhadovaný jackpot 2 miliardy dolarů (45 miliard korun)," dodala.

Související obsah

Loterie Mega Millions se hraje ve 44 státech - lístek stojí dva dolary a šance na výhru jsou zhruba 1 ku 302 milionů. Pokud se prodalo více výherních lístků, jackpot se rozděluje. V roce 2012 se tak rozdělilo 656 milionů dolarů (necelých 15 miliard korun) mezi tři výherce. Letošní jackpot je zatím rekordně vysoký, pokud se k současnému výherci nepřidají další, čeká ho vskutku pohádkové bohatství.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz