Chlapec

Andrej ve školce vdechl balónek a zemřel! Ředitelka viní rodiče

Andrej ve školce vdechl balónek a zemřel! Ředitelka viní rodiče
Zdroj: Profimedia

Čtyřletý chlapec z ruském městě Ťumeň zemřel poté, co ve školce vdechnul balónek a začal se dusit. Podle rodičů mu vychovatelky nepomohly. Ředitelka školy teď ale tvrdí, že za smrt mohou právě chlapcovi rodiče. Prý ho neučili, že se některé věci nejí.

Čtyřletý Andrej Bolily byl podle místních médií na procházce s dalšími dětmi ze školky a vychovatelkami. Není jasné, kde našel balónek, ale najednou si ho strkal do pusy. Omylem ho spolknul a začal se dusit, až omdlel.

Lékaři zjistili, že balónek zablokoval průdušnici, a tak chlapec neměl dostatečný přívod vzduchu do plic. V nemocnici mu z krku odstranili balónek a napojili ho na dýchací přístroje. Šest měsíců strávil v bezvědomí, ze kterého už se ale neprobudil.

Podle rodičů mohou za Andrejovu smrt pracovnice mateřské školy, které prý "nic nedělaly" pro jeho záchranu. "Vychovatelka tvrdila, že to není nic vážného, ale náš syn už byl klinicky mrtvý. Záchranáři nahodili jeho srdce, ale už byl v kómatu," citoval Andrejova otce Valentina portál Daily Mirror.

Související obsah

Ředitelka školky ale obviňuje Andrejovi rodiče. Prý ho nenaučili, že nemůže všechno jíst a byli s ním dlouhodobě problémy. "Pořád si něco strkal do pusy a pak se schovával před učiteli. Nevím, kde by se měla stát naše vina," prohlásila Ljudmila Kočurinová.

Případ už vyšetřuje místní policie. "Prověřujeme danou mateřskou školku a to, jak se starají o děti," potvrdila policejní mluvčí Ljudmila Gastianová.

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká jste matka? Dítě na obrázku ohrožuje 11 věcí - najdete je všechny?
PRVNÍ POMOC: 7 rad, jak zachránit život svému dítěti!

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz