Zahraničí

Střediska v Alpách připravila řadu novinek! Co na vás letos čeká?

Střediska v Alpách připravila řadu novinek! Co na vás letos čeká?
Zdroj: Profimedia

Pokud se chystáte strávit letošní zimu na horách v zahraničí, čeká vás spousta novinek, které si místní skiareály připravily pro lyžaře. Vybudováno bylo několik nových lanovek nebo restaurací, kde se budete moci ohřát a užít si nezapomenutelné výhledy. Střediska také investovala do lepšího zasněžování svahů nebo propojování areálů. Lyžařská sezóna 2018/2019 zde bude velmi pestrá.

Rakousko

Novou lanovku vybudovalo lyžařské středisko Ischgl, které se nachází v Paznaunském údolí. Šestisedačková lanovka Gampenbahn, která má převýšení 924 metrů, patří mezi celosvětový unikát. Je jednou z nejdelších lanovek na světě, informovalo skiinfo.no. Kryté sedačky nabídnou lyžařům veliký komfort, jelikož mají vyhřívané sezení a minimum vibrací, zajišťující tichou jízdu. Ischgl vybudoval také dvě nové restaurace.

Středisko Actionberg Penken ve městě Mayrhofen v údolí Zillertal nabídne 10místnou lanovku, která propojí Hochschwendberg se střediskem Penken. Lanovka s názvem Möslbahn přepraví až 2000 osob za jednu hodinu.

Související obsah

V Kitzbühelu investovali 25 milionů eur (650 milionů korun) na vybudování nových lanovek. Jedna z nich nabízí pohodlný vstup do kabiny, ergonomicky tvarované sedačky a veliký prostor, takže se nebudete mačkat s ostatními lyžaři.

U Kaprunu došlo ke spojení dvou areálů, a to Maiskogel a Kitzsteinhorn. Dvě nové lanovky zajistí lyžařům pohodlný přesun z obce Kaprun na Maiskogel. Z něho se pak budou moci lidé dále přepravit do ledovcového střediska Kitzsteinhorn. Stanice lanovky v údolí také nabídne pro lyžaře různé služby, například úschovnu lyží nebo obchody se sportovním vybavením.

Středisko Silvretta Montafon si letos pro lyžaře připravilo novou budovu, která bude obsahovat sportovní obchod, krytou terasu a bar. Interiéry baru zahrnují dřevěné stropy, moderní doplňky a fotografie lyžařů. Cílem bylo promítnout v baru historii města.

Skiareál v Bad Gasteinu v údolí Gasteinertal vybudoval lanovku Schlossalmbahn, která stála 84 milionů eur (přes 2 miliardy korun). Nová 10-místná lanovka přepraví až 3000 lidí za hodinu. Lyžaři si pak budou moci vybrat hned ze tří sjezdů, které mají převýšení 1200 metrů.

Švýcarsko

Ve městě Gstaad byla vybudována nová lanovka Saanerslochbahn, která zajistí rychlou přepravu na vrchol Saanerslochgratu a do lyžařského střediska. Lanovka zajišťuje dostatečný prostor, bezbariérový přístup a také prosklenou střechu.

V lyžařském středisku Zermatt byla dokončena výstavba lanovky z Trockenen Steg na Klein Matterhorn. Na projektu pracovalo 38 firem ze Švýcarska, ale i Itálie. Projekt stál 52 milionů švýcarských franků (přes 1 miliardu korun). Lanovka přepraví až 2000 lidí. Středisko si také připravilo pro lyžaře i nový vlek.

Související obsah

V kantonu Uri došlo k propojení dvou středisek, a to Andermattu a Sedrunu, díky nové lanovce Oberalppass-Schneehüenerstock. Středisko také vybudovalo novou retenční nádrž, která bude sloužit pro technické zasněžování. Lyžaři si také budou moci užít výhled z restaurace, která se nachází v horní stanici na Schneehüenerstocku.

Itálie

Lanovku vybudovalo také středisko Tre Cime Dolomiti, která bude mít i vyhřívaná sedadla. Dále také bylo investováno do nového zasněžovacího systému nebo dvou sjezdovek. Areál si připravil také rodinné sjezdovky, kde budou různé atrakce.

Dvě nové lanovky propojí lyžařská střediska Haideralm a Schöneben. První lanovka má 4,3 km a vede z vesnice Sv. Valentin do stanice střediska Schöneben. Druhá lanovka zajistní pohodlný přesun z Schönebenu na sjezdovku Höllental.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz