Kameramanka

Kameramanka kopala do migrantů včetně dětí! Soud teď rozhodl

Maďarský nejvyšší soud zprostil viny kameramanku Petru Lászlóovou, která v roce 2015 na hranici se Srbskem kopala do migrantů. Na videu, které se rozšířilo do celého světa, podrážela nohy i dětem. Původně jí soud uložil tříletou podmínku.

Podle maďarského nejvyššího soudu se Lászlóová dopustila přestupku, ne trestného činu. Případ tak musí být uzavřen, protože už uplynula dobu, po níž mohla být kameramanka potrestána. Soud ji tak zprostil obžaloby. Píše o tom portál BBC.

V rozsudku soudce uvedl, že chování Lászlóové bylo "morálně špatné, neoprávněné a znepokující", nedosahovalo ale klasifikace jako trestný čin. Kameramanka se už dříve ve veřejném prohlášení za své činy omluvila, prý jich upřímně lituje.

"Nezasloužím si tento politický hon na čarodějnice ani pomluvy a často i výhrůžky smrtí. Jsem jen žena, teď nezaměstnaná matka dvou malých dětí, kterou ovládla panika," napsala v dopise. Prý se bála, když viděla, jak se na ni řítí dav migrantů.

V září 2015 obletělo svět video, na kterém tehdejší kameramanka televize N1TV kope do migrantů na maďarsko-srbské hranici. Napadla dokonce i malou dívku a podrazila nohy otci nesoucímu 7letého syna.

Související obsah

Jak se později ukázalo, byl muž syrský fotbalový trenér Usáma Abdul Mohsen. Kvůli nechtěné slávě dostal azyl ve Španělsku, kde dostal nabídku, aby pomáhal trénovat tamní fotbalisty. Stejně jako jiní uprchlíci se chtěl dostat z Maďarska dostat do západní Evropy.

Internetová televize N1TV s kameramankou rozvázala pracovní smlouvu poté, co se video objevilo. Dva soudy nižší instance Lázslóovou odsoudily za hrubé narušení veřejného pořádku a uložily jí trest tří let vězení podmíněně. Nejvyšší soud verdikty zrušil.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz