Uprchlík

Uprchlík sražený novinářkou má novou práci i domov!

Syrský uprchlík se synem, kterému před několika dny podrazila nohy maďarská kameramanka, začal nový život. Jeho fotografie obletěla svět. Teď se mu podařilo sehnat zaměstnání ve Španělsku. Vrátí se k práci fotbalového trenéra a zabezpečí rodinu.

Z domova v Sýrii Usámu Abdul Mohsena vyhnala válka. Ještě před několika dny utíkal se svým sedmiletým synem a několika svršky Evropou. Čtyřikrát se pokusili přeplavit z Turecka do Řecka, než se to povedlo. Vlakem i pěšky dorazil do Maďarska a tam mu jeden krátký okamžik změnil život.

Usáma se snažil překonat srbsko-maďarskou hranici. Se synem v náručí, batohem na zádech a igelitovou taškou v ruce utíkal, když mu maďarská kameramanka podrazila nohy. Její čin zachytily kamery kolegů a přinesly jí ostudu a vyhazov.

Související obsah

Usámu Abdula Mohsena a jeho osud ale poznal svět. Novináři si ho našli. Zamířil do Německa, kde setkal se svým starším synem Muhammadem. Původně se v Německu chtěl i usadit, ale přišla jiná nečekaná nabídka. Fotbalová a futsalová škola Cenafe ve španělském městě Getafe někdejšímu syrskému fotbalovému trenérovi nabídla práci. Vrátila mu alespoň část jeho předchozího života, protože bude moci opět pracovat jako fotbalový trenér.

Podívejte se na celý incident:

A nejen to. Díky práci, příjmu a ubytování, které Usáma získal, bude moci přivést i zbytek své rodiny a založit nový život. Ve středu v noci už dorazil vlakem do Madridu i se svými dvěma syny Zaídem a Muhammadem. Přivítání bylo překvapivé - čekaly je desítky novinářů.

Související obsah

"Cesta do Evropy byla pro mě a pro mého syna velmi obtížná. Byla únavná, stresující a nebezpečná," shrnul prostřednictvím tlumočníky syrský trenér týdny na útěku před válkou. Popsal i pocity, které v něm a jeho malém synovi vyvolal útok kameramanky: "To kopnutí bylo hrozné a silné. Překvapilo mě. Pak přišla bolest. To když jsem viděl strach a paniku ve tváři svého syna. Brečel potom ještě dvě hodiny."

Zdroj: Cenafe

Za možnost pracovat a žít ve Španělsku a dát tam zase dohromady celou rodinu, je Usáma Abdul Mohsen nesmírně vděčný. "Jsem moc rád za nabídku přijet do Španělska a dělat fotbalového trenéra. Děkuju za to," řekl novinářům teď už šťastný muž, jehož život se náhle obrátil k lepšímu.

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz