Děti

Ve Francii přibývá dětí, které se rodí bez rukou. Nikdo neví proč

Ve Francii přibývá dětí, které se rodí bez rukou. Nikdo neví proč
Zdroj: Thinkstockphotos

Ve Francii řeší, proč se děti na některých místech rodí bez rukou nebo se zdeformovanými končetinami. Spekuluje se o tom, že postižení souvisí s toxinem ve vodě, vzduchu nebo potravinách. Zabývat se tím bude i celostátní úřad.

Francouzská ministryně zdravotnictví Agnes Buzynová slíbila přibývající deformace vyšetřit na celostátní úrovni. Výsledky by měly být známy do tří měsíců. Podle úřadů je případů v některých částech Francie "nepoměrně" více. Píše o tom portál France24.

V pondělí zdravotnické úřady oznámily, že zaznamenaly dalších 11 případů v oblasti Ain nedaleko hranic se Švýcarskem. 11 dětí se tady s deformovanými nebo chybějícími končetinami narodilo v letech 2000 až 2014.

Zatím odborníci nenašli žádnou příčinu, přestože už odebírali vzorky dětem i matkám, aby zjistili, zda nebyly vystaveny nějaké škodlivé látce. Podle expertů na životní prostředí mohou případy souviset s pesticidy. Zatím pro to ale není žádný důkaz.

Související obsah

Mezi odbornou veřejností se spekuluje o tom, že s potížemi souvisí toxin ve vodě, vzduchu nebo potravinách. Nejvíce případů se objevuje v zemědělských oblastech. Postižení může být také genetické.

"Nemůžeme se spokojit s tím, že jsme nenašli příčinu. To je nepřípustné," prohlásila Buzynová. Někteří lékaři ale upozorňují na to, že případů je zanedbatelné množství - 25 za 15 let především v oblasti Bretaně, Loire-Atlantique a zmíněné Ain.

ČTĚTE TAKÉ:

To je vtip?! Těhotné ženy by neměly vařit. Když něco spálí, ohrožuje to plod
Narodí se miminko zdravé? Nakolik vám odpoví testy?

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz