Noc filmových nadějí

Další ročník legendární Noci filmových nadějí již příští pátek

Další ročník legendární Noci filmových nadějí již příští pátek
Zdroj: TN.cz

16. listopadu od 19 hodin proběhne v pražském kině BioOku již 11. ročník soutěžního festivalu studentských filmů Noc filmových nadějí. Letošní ročník bude trochu jiný, spolupořadatelem bude i TV Markíza.

TV Nova i TV Markíza odvysílají nejlepší studentské filmy na svých televizních stanicích. Celý festival také budou živě přenášet na svých sociálních sítích.

Noc filmových nadějí je výběrem studentských filmů a také soutěží pro mladé tvůrce. Zúčastnit se mohou veškeré školy s audiovizuální tvorbou z Česka a Slovenska. Hodnotit je bude odborná porota ve složení, které je již tradiční: producent Radim Procházka, herečka a režisérka Petra Nesvačilová, hudební skladatel Jan P. Muchow, režisér Juraj Deák a scénárista a dramaturg Stanislav Dančiak ml.

Související obsah

Vyhlašovat se bude nejlepší animovaný, dokumentární a hraný film. Předávání cen autorům vítězných snímků proběhne při slavnostního vyhlášení, které bude 16. listopadu od 20 hodin v kině BioOku, na akci je možné chodit od 19 hodin. Poté zde v noci z 16. na 17. listopad bude odvysílán výběr studentských filmů.

Akce je určena pro televizní a filmové profesionály, studenty filmových škol, spolupracující oborů a další příznivce. Srdečně zváni i vy, stačí se zaregistrovat přes formulář a zadat kód NFN2018. Stále jsou ještě volné kapacity. Slavnostní večer začne vyhlášením vítězů festivalu Noc filmových nadějí 2018 a bude pokračovat sledováním nominovaných snímků v sále BioOko.

Generálním partnerem Noci filmových nadějí byla společnost SLEVOMAT, partnery akce společnosti KAUFLAND, McDonald´s a Biofilms rental.

Související obsah

Tento autorský projekt TV Nova a letos nově i TV Markíza podporuje mladé filmové talenty a nastupující filmovou generaci. Loni bylo do projektu přihlášeno až 70 snímků a rozdány ceny ve výši 80 000 Kč, ocenění mladí tvůrci byli pozváni do pořadu Snídaně s Novou, kde představili vítězný snímek, a také získali mediální podporu v publicistických pořadech a online portfoliu skupiny Nova.

Související obsah

„Pro studenty, kteří mají zájem, pak vytváříme možnosti stáží nebo nabídky podílet se na některých projektech,“ řekla minulý rok ředitelka řízení lidských zdrojů skupiny Nova Radmila Pinkavová – Jirkovská. “Naším cílem je dlouhodobě budovat vztahy s filmovými školami a posilovat povědomí o možnostech, které Nova studentům filmových škol jako možný budoucí zaměstnavatel nabízí.“

amb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz