Nehoda

Do Česka nepřijedu, vzkazuje Rus, který v Praze zabil autem ženu

Do Česka nepřijedu, vzkazuje Rus, který v Praze zabil autem ženu
Zdroj: TV Nova

Ruský podnikatel Oleg Gubin, který podle policie na Nový rok srazil opilý v Praze turistku z Kolumbie, se do Česka nevrátí. Poté, co jej krátce po činu propustili z vazby na kauci, z Česka bez souhlasu soudu odjel zpět do své vlasti. Při propuštění přitom sliboval, že se stíhání nebude vyhýbat.

Gubinovi hrozil přísnější trest než původních osm let za usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky, protože soudce navrhl zpřísnit právní klasifikaci na obecné ohrožení, kde se trestní sazba pohybuje mezi 12 až 20 lety a v krajním případě by odsouzený mohl dostat doživotí. Rus se tak k českému soudu nechystá.

"Je v kontaktu se mnou. Zatím nehodlá přijet do České republiky vzhledem k tomu, co se stalo, a to je změna právní kvalifikace. Zatím se trestního řízení a soudu jednoznačně nebude účastnit," řekl webu Novinky.cz Gubinův advokát Leonid Kušnarenko.

Rus, který podle svého advokáta podniká v oblasti IT, řídil na Nový rok zhruba ve tři ráno svůj luxusní mercedes silně opilý. V krvi měl podle policie přes dvě promile. Ve Spálené ulici v centru Prahy srazil sedmadvacetiletou kolumbijskou učitelku architektury Zairu Sanchézovou, která se vracela na ubytovnu. Žena i přes veškerou snahu záchranářů zemřela.

Vše zaznamenala kamera v jeho voze. "Za celých třicet let jsem se s takovou jízdou, s takovou dokumentací, nikdy nesetkal," řekl TV Nova v dubnu státní zástupce Kamil Švec.

Související obsah

Rus skončil ve vazbě, z té jej ale už 4. ledna propustili. Jeho advokát složil milionovou kauci. Rus se písemně zavázal, že bude v kontaktu s probačním úředníkem a nebude se vyhýbat stíhání. Vydrželo mu to jen pár týdnů, na konci února na schůzku s probačním úředníkem nedorazil a jeho advokát přiznal, že Rus s rodinou odcestoval z Česka.

Při propuštění z vazby přitom také tvrdil, že potřebuje pracovat, aby se mohl finančně vyrovnat s rodinou zabité turistky. Na Gubina byl vydán zatykač. Aby přispěl k jeho vydání do Česka, žádal poslanec Marian Jurečka v dubnu i prezidenta Miloše Zemana. Argumentoval přitom jeho kontakty v Rusku.

Gubin sliboval, že neuteče, více v rozhovoru:


 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz