Oleg Gubin

Rusovi hrozí za smrt turistky tvrdší trest! Stále je ale na útěku

Případ ruského podnikatele Olega Gubina, který v Praze o silvestrovské noci podle policie opilý zabil autem mladou turistku, bude řešit městský soud. Rozhodl o tom soud vrchní, který tak otevřel možnost přísnějšího trestu. Gubin je stíhán jako uprchlý. Po složení kauce zmizel v Rusku.

Otázka, který soud bude řešit údajnou opileckou jízdu Olega Gubina centrem Prahy, při níž zemřela mladá turistka, nebyla dlouho zodpovězena. Teď už je to jasné. "Já mohu potvrdit, že městský soud dostal obžalobu sedmého května," uvedla mluvčí Městského soudu v Praze Markéta Puci.

Městský soud může na rozdíl od toho obvodního soudit Gubina pro závažný zločin úmyslné obecné ohrožení. Právě na něj podle zasvěcených styl jízdy centrem města ukazuje. Dosvědčuje to kamera z jeho vlastního auta. "Za celých třicet let jsem se s takovou jízdou, s takovou dokumentací nesetkal," prohlásil státní zástupce Kamil Švec.

Při současné kvalifikaci usmrcení z nedbalosti hrozí Gubinovi až osm let vězení. V případě překvalifikování na úmyslné obecné ohrožení může dostat i výjimečný trest.

Hlavní líčení v budově, která je shodou okolností jen několik metrů od místa, kde se neštěstí stalo, by mělo začít v nejbližších měsících. S největší pravděpodobností ale bez hlavního aktéra.

Související obsah

Gubin sice krátce po zadržení skončil ve vazbě, díky složení milionové kauce a hromadě slibů v ní ale strávil jedinou noc. Po propuštění sbalil rodinu a uprchl z republiky. "Stále je v Ruské federaci, ve svém domovském státě," potvrdil Gubinův advokát.

Oleg Gubin figuruje v policejních databázích jako uprchlý, je na něj vydán mezinárodní zatykač. Pokud se ale nějakým zázrakem nerozhodne sám vrátit, je šance na jeho vydání minimální. "Já bych si dovolil tipnout, že nulová. Protože jestli se nepletu, tak Rusko zásadně nevydává," sdělil bezpečnostní expert Andor Šándor.

Jestli tak bude v Česku odsouzen na osm nebo 20 let, ho příliš trápit nemusí. Leda že by se rozhodl opustit Rusko, nebo byl potrestán ve své domovině.

Ondřej Špalek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz