útok

Muž autem zabil šest lidí včetně miminka! Odsoudili ho za vraždy

Muž autem zabil šest lidí včetně miminka! Odsoudili ho za vraždy
Zdroj: APTN

Australana Jamese Gargasoulase, který loni v lednu najel v Melbourne do davu lidí, odsoudili za šestinásobnou vraždu. Ukradeným autem zabil i tříměsíční miminko, dalších 27 lidí zranil. O trestu rozhodne soud později.

Porotě australského nejvyššího soudu trvalo jen asi hodinu, než rozhodla o vině 28letého Gargasoulase. Odsoudila ho za šest vražd a ohrožení života dalších 27 lidí, trest zatím soud nevynesl. O rozsudku informoval portál The Guardian.

"Jeho činy zdrtily řadu rodin a přátel, jejichž milované jim ukradl. Rodiny obětí jsou vděčné všem, kdo se podílel na výsledku, i za neustávající podporu," uvedla jejich advokátka Genna Angelowitschová.

Gargasoulas se k činu přiznal, cítí se ale být nevinen. Kvůli závislosti na drogách je prý psychicky nemocný a v době útoku nebyl při smyslech. Údajně byl při najetí do lidí pod vlivem pervitinu. Podle poroty ale jednal úmyslně.

Související obsah

Tehdy 26letý Australan najížděl 20. ledna 2017 ukradeným autem do lidí na ulici Bourke Street v centru Melbourne. Poté se snažil z místa ujet, dopadla ho ale policie. Při útoku zemřelo šest lidí včetně tříměsíčního miminka a 10leté dívky.

Podívejte se na záběry z útoku:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz