Dušičky

Prodejcům není nic svaté! Polovina šidila lidi i na Dušičky

Prodejcům není nic svaté! Polovina šidila lidi i na Dušičky
Zdroj: TN.cz

Položit věnec nebo zapálit svíčku se na hroby svých příbuzných o Dušičkách vydávají tisíce lidí. Česká obchodní inspekce (ČOI) se proto zaměřila na květinářství a stánky u hřbitovů. V letošním roce inspektoři provedli sto kontrol a porušení zákona zjistili u padesáti z nich.

Česká obchodní inspekce prověřila v Olomouckém a Moravskoslezském kraji celkem sto prodejců. Zaměřila se jak na kamenné prodejny, tak na stánky přímo u hřbitovů. "Kontroly byly zaměřené na dodržování zákona o ochraně spotřebitele při prodeji zboží a služeb. K relativně vysokému počtu kontrol se inspektorát rozhodl po špatné zkušenosti z minulých let, kdy se nedostatky při prodeji vyskytovaly zhruba při každé druhé kontrole," vysvětluje mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Situace se však nezlepšila ani v tomto roce.  "Počet zjištěných nedostatků dosáhl opět 50 procent. Nejčastější se týkaly absence informací o způsobu použití výrobků a nebezpečí, které vyplývá z jejich nesprávného použití. Obvykle se jednalo o věnce a další produkty se svíčkami," shrnuje výsledky kontrol ředitel inspekce Boris Stabryn. V několika případech prodávající také nevydali účtenku se správnými údaji nebo neinformovali kupující o ceně výrobku.

Související obsah

Inspektoři rozdali na místě pokuty za více než 79 tisíc korun, ostatní porušení se budou řešit ve správním řízení. Česká obchodní inspekce také zakázala prodej výrobků v celkové hodnotě přes 60 tisíc.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz