Domácí

Děti k výročí republiky vysázely lípy. Neznámí vandalové je zničili!

Děti k výročí republiky vysázely lípy. Neznámí vandalové je zničili!
Zdroj: facebook

Obyvatele středočeského Jankova pobouřili neznámí vandalové. Ti měli zničit 11 lip, které zde vysadily děti z mateřské a základní školy ke 100. výročí vzniku republiky.

Lípy velkolisté žáci vysadili podél nově opravené cesty od rybníka Roháč směrem k rybníku Jarkovec. "Všichni jsme se těšili, že budeme do budoucna společně o tuto zeleň pečovat. Jak ale vysvětlit dětem z mateřské školy, že jejich lípu zničil svévolně nějaký vandal?" napsala na facebookové stránce obce Jankov starostka Jitka Jonsztová.

"V tuto chvíli se ve mně mísí mnoho pocitů... vztek, smutek, bezmoc. Jsem znechucena nad primitivním jednáním osoby, která toto způsobila," dodala Jonsztová. Neznámý vandal nerozčílil pouze starostku města, ale i obyvatele, kteří se k nepochopitelnému činu v komentářích rozhořčeně vyjadřovali.

 

Související obsah

"Jak vysvětlit vlastnímu dítěti, že je někdo tak hloupý a zničil dětskou práci a radost, která nevydržela ani tři týdny? Povídali jsme si o tom, jak se na strom jednou za hodně let podívají a řeknou si, že ji sázely, když měla republika 100 let," uvedla v komentářích obyvatelka obce Eliška.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz