Velká Británie

Dívenka (†9) si šla zdřímnout na gauč. Už se nikdy neprobudila

Dívenka (†9) si šla zdřímnout na gauč. Už se nikdy neprobudila
Zdroj: Profimedia

Obrovská tragédie zasáhla rodinu devítileté Jessicy Woolhousové z anglického Walsallu. Dívenka si stěžovala na bolest hlavy a šla si lehnout. Ze spánku už se ale nikdy neprobudila.

Rodiče si mysleli, že má jejich holčička jen klasickou virózu. Stěžovala si, že jí není dobře a že ji příšerně bolí hlava. Poslali ji, aby si lehla a z nejhoršího se vyspala. To ale netušili, že je to naposledy, co s ní mluví.

Když se ji totiž babička po několika hodinách pokoušela probudit, dívenka nereagovala. V bezvědomí ji odvezli do nemocnice, kde okamžitě podstoupila operaci. Ta trvala přes čtyři hodiny, holčičce ale lékaři už pomoct nedokázali.

Příliš pozdě zjistili, že holčička má jednu cévu v mozku slabší než ostatní. Stačilo, aby kýchla nebo zakašlala, a cévka praskla. Zemřela vinou silného krvácení do mozku. Píše o tom britský Mirror.

Související obsah

Z náhlého skonu děvčátka byli všichni v šoku. Do té doby byla veselá a plná života. Milovala zpívání a tanec. "Byla tak šťastná a ráda mi vyprávěla o škole, kamarádech a učitelích," popsala maminka Jessicy Tracey. Dívka zemřela 22. října, pohřeb se uskutečnil tento čtvrtek, Oblečeni byli všichni v růžové a bílé, což byly její nejoblíbenější barvy.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz